Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Koreański reżyser Joon-Ho Bong rozwija dwa nowe projekty! 0

Południowokoreański reżyser Joon-Ho Bong, o którym stało się głośno za sprawą tegorocznego filmu Parasite, pracuje nad dwoma kolejnymi filmami.

Fot. materiały prasowe

W rozmowie w portalem Variety Bong ujawnił, że obecnie rozwija dwa nowe projekty. Pierwszy z nich to film w języku koreańskim, będący połączeniem horroru z kinem akcji. Drugi film powstanie już w języku angielskim i oparty ma być o jakieś prawdziwe wydarzenie. Chodź oba filmy będą się bardzo różnić od siebie to łączyć ma je temat rodziny, bowiem filmy Bonga prawie zawsze oscylują wokół rodzinnych relacji i mocy łączących je więzów.

Koreański film rozgrywać będzie się w Seulu i zawierać ma unikalne sceny grozy i akcji. Trudno jednoznacznie zdefiniować gatunek moich filmów. Z kolei angielski projekt to dramat oparty na prawdziwym wydarzeniu, które miało miejsce w 2016 roku. Na razie nie mogę zdradzić o jakie wydarzenie chodzi. Mogę powiedzieć jedynie, że jego akcja rozgrywać się będzie częściowo w Wielkiej Brytanii, a częściowo w Stanach Zjednoczonych.

powiedział reżyser

Najnowsza produkcja Bonga – Parasite została bardzo entuzjastycznie przyjęta zarówno przez widzów, jak i krytyków. Obecnie na portalu Rotten Tomatoes posiada aż 99%. Film ten otrzymał także Złotą Palmę na festiwalu w Cannes. Oprócz tej produkcji Bong posiada w swoim dorobku również inne dobre filmy tj. Okja, Snowpiercer: Arka przyszłości, Matka czy The Host: Potwór.

Lubicie styl tego reżysera i czekacie na jego kolejne produkcje?

Źrodło: comingsoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…