Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Pięć Smaków: Czekamy na laureata konkursu Nowe Kino Azji 0

Po całym tygodniu ogromnych emocji nadszedł czas na zakończenie 13. edycji Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Już dziś wieczorem poznamy laureata konkursu Nowe Kino Azji.

Środa zacznie się jednym z najbardziej szalonych filmów tegorocznej edycji, czyli Zabierz mnie do Saitamy w reżyserii Hidekiego Takeuchiego. Wizualnie zaskakująca komedia o animozjach dzielących mieszkańców Tokio oraz Saitamczyków to jeden z najbardziej niezwykłych filmów w sekcji Japonia: Out of Focus.

O 18:15 zapraszamy na ostatni już film Fruita Chana, czyli nakręcony w 2001 roku Hollywood Hongkong. Będzie to też ostatnia podczas tej edycji festiwalu okazja do uczestniczenia w projekcji filmu z taśmy 35mm.

W tym samym czasie wyświetlamy również film Żyć, śpiewać, który zamyka tegoroczny konkurs Nowe Kino Azji. Za wybór najlepszego filmu konkursowego odpowiedzialne jest People’s Jury. Ich werdykt poznamy już o 20:30 podczas oficjalnej gali zamknięcia festiwalu. Ceremonii będzie towarzyszył pokaz filmu Z kości powstałeś, czyli pełna ciepłego humoru komedia z malowniczą Okinawą w tle.

Fani mocnego kina mogą jednak zakończyć festiwal południowokoreańskim filmem Wyznawca. Jest to remake znakomitego Kartelu Johnniego To, ale dzięki odmiennemu rozłożeniu akcentów i znacznemu odejściu od fabuły oryginału staje się zupełnie inną opowieścią. Ze swojej podróży do Chin Johnnie To przywiózł film o chropowatej, brudnej fakturze. Lee Hae-young postawił zaś na elegancję i żywe barwy, realizując pulsujący mocnymi emocjami szybki thriller.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…