filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Powstanie nowy 'Koszmar z ulicy Wiązów! 0

W ostatnim czasie portal Bloody Disgusting poinformował, że spadkobiercy Wesa Cravena, którzy w ostatnich miesiącach odzyskali prawa do postaci, prowadzą rozmowy z wieloma wytwórniami w Hollywood na temat realizacji nowej odsłony kultowego "Koszmaru z ulicy Wiązów"!

Poprzednio Bloody Disgusting przekazało wiadomość o ucieczce Michaela Myersa i nowym "Halloween" z wytwórni Dimension Films, co spowodowało, że Blumhouse połączył się z Universal i Miramax, by przywrócić obraz ponownie na wielki ekran. Jako pierwsi poinformowali również, że Leatherface i rodzina Sawyerów powrócą w nowej "Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną" od Legendary Pictures i reżysera "Martwego zła", Fede'a Alvareza, który został również jego producentem. Kolejnym z newsów były także rzekome rozmowy Spyglass o planach odnośnie opracowania zupełnie nowego "Krzyku", który wskrzesi postać legendarnego już Ghostface’a. Ale co z inną ikoną horroru Wesa Cravena?

Oficjalną informacją jest, że spadkobiercy Cravena rozpoczęli prace nad wskrzeszeniem Freddy’ego Kruegera, ponieważ aktywnie podejmują działania odnośnie jego współczesnego remake’u. Chociaż nie wiemy dokładnie, jakie są ich plany- lub czy mają jakieś umowy z dystrybutorem / producentami- potwierdzili oni, że myślą zarówno o filmie fabularnym, jak i mają pomysł na ewentualną serię od HBO Max.

Sytuacja na Elm Street jest mniej skomplikowana niż ta "Piątku 13-go", ponieważ Craven stworzył Freddy’ego Kruegera i napisał oryginalny scenariusz do wyprodukowanego / wydanego przez New Line Cinema filmu "Koszmar z ulicy Wiązów". Mówiąc ogólnie, spadkobiercy Wesa Cravena są wyłącznym właścicielem amerykańskich praw do tej postaci, podczas gdy New Line Cinema nadal posiada do niego międzynarodowe prawa.

Mogą oni uprościć sprawę i zawrzeć umowę z Warner Bros./New Line Cinema i zachować wszystko "w rodzinie" lub, nieco bardziej skomplikowaną drogą, uzgodnią to z innym krajowym dystrybutorem (Sony, Lionsgate, Universal itp.), który podjąłby współpracę z Warner / New Line, z których ta ostatnia zajmowałaby się jego międzynarodową dystrybucją.

Dobrą wiadomością jest to, że nic nie powstrzymuje spadkobierców reżysera od oddania Freddy’ego fanom. I na dźwięk tego, pracują już pilnie, aby ich marzenia się spełniły!

Źrodło: bloody-disgusting

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…