Dobre rozdanie dla 21 0

21 otwiera listę najchętniej oglądanych filmów w
USA z wynikiem 23,7 miliona dolarów

Oglądalność filmu 21 Roberta Luketica przerosła oczekiwania producenta (Columbia Pictures). Po pierwszym weekendzie film zarobił 23,7 milionów dolarów. Budżet filmu wyniósł 35 milionów.

Plakat filmu 21Plakat filmu 21

21 w którym wystąpili: Jim Sturgess, Kate Bosworth, Laurence Fishburne oraz Kevin Spacey oparty jest na autentycznych wydarzeniach.

Opowiada historię wybitnie zdolnego studenta oraz grupy przyjaciół z renomowanej amerykańskiej uczelni Massachusetts Institute of Technology – słynnego MIT . Rzucają oni wyzwanie domom gry i wkrótce tysiące dolarów zaczynają spływać na konta pomysłowych hazardzistów. Black Jack stał się polem fascynującej, ale też niebezpiecznej gry.

21 wyprzedził, królującą od dwóch tygodni na szczycie listy, animację Horton słyszy Ktosia, która jako jedyna przekroczyła 100 milionów, zarabiając tylko w samym USA 117,3 miliona.

Na trzecim miejscu uplasowała się komedia akcji Superhero Movie z Leslie Nielsenem, która zarobiła w miniony weekend 9,5 miliona dolarów. Jest to parodia filmów o superobohaterach, od Batmana począwszy, skończywszy na Fantastycznej Czwórce. Reżyserem i scenarzystą jest Craig Mazin, człowiek, który odpowiadał za Straszny Film 3 i 4. Wcale nie dziwi słaby start filmu z uwagi na to, jakie towarzyszyły mu kontrowersje. Z powodu producenta Weinstein Company, fani Gwiezdnych Wojen przeprowadzili ogólnokrajowy bojkot filmu, ponieważ ów producent przedłuża premierę filmu Fanboys i do tego chce dać wersję słabszą i bardzo pocietą, różniącą się od oryginału, który zachwycił fanów rok temu na pierwszych pokazach. Widać, że bojkot doszedł do skutku.

Ósme miejsce zajął dramat Stop-Loss (4,5 miliona). Główne rolę w tym filmie grają Channing Tatum, Ryan Phillippe oraz Timothy Olyphant.

Za tydzień na ekrany amerykańskich kin wchodzi komedia sportowa w reżyserii George'a Clooneya Leatherheads, w której też gra główną rolę, dokument Martina Scorsese o Rolling Sonesach Shine a Light, a także przygodowy film Nim's Island z Jodie Foster, Gerardem Butlerem i Abigail Breslin.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…