Skarb narodów powróci! 0

Ben Gates powróci na ekrany dopiero za 4 lata, bo na razie nie ma scenariusza

Pierwsza część filmu powstała w 2004 roku i miała dość okazały budżet, co było później widać na ekranie. Nakręcona za 100 milionów opowieść o poszukiwaniu skarbu templariuszy, który trafił kiedyś do Ameryki i został ukryty przez Ojców Założycieli szybko się zwróciła. $173M w USA oraz $338M łącznie na świecie było zapowiedzią, że na jednej części filmu się nie skończy.

!http://gfx1.fdb.pl/vlz6ds(Kadr z filmu Skarb narodów 2 2007 )!

Po trzech latach Nicolas Cage powrócił na ekrany kin w roli Bena Gatesa. Tym razem chodziło o 18 stron z pamiętnika Johna Wilkes’a Booth’a, zabójcy Abrahama Lincolna. Skrywają one sekrety, których odkrycie może doprowadzić do rozbicia największego spisku w historii świata. Wysokość budżetu jest nieznana, ale przychody już tak. $440M na świecie, to wynik na który z zazdrością patrzy wiele amerykańskich superpordukcji, jak chociażby Złoty kompas.

Jon Turteltaub – reżyser filmu – w jednym z wywiadów zapowiedział:

Myślę, że wszystko wyjdzie dopiero za kilka lat. Kiedy znajdziemy odpowiedni scenariusz, doszlifujemy go i zajmiemy się produkcją – będzie rok 2009. A przecież jeszcze trzeba przygotować mnóstwo innych rzeczy i zadbać o obsadę. Skarb Narodów 3 stanie się rzeczywistością dopiero za jakieś trzy lata.

Jak łatwo wyliczyć kolejnej części możemy spodziewać się dopiero na EURO 2012. Skarbów nie brakuje, więc pomysłów na film kilka się znajdzie. Może Ben Gates odnajdzie w końcu polską bursztynową komnatę. Do tej pory szukało jej tysiące amatorów, urzędnicy ministerstw kultury Polski, Niemiec, ZSRR oraz służby specjalne. Dla bohatera Ameryki może, to być jednak zadanie zbyt łatwe.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…