Roman Polański odwołuje spotkanie ze studentami Szkoły Filmowej 1

Roman Polański miał spotkać się ze studentami łódzkiej szkoły filmowej. Zgodnie z nowymi informacjami, reżyser odwołał plany i wcześniej zaplanowane zajęcia.

Roman Polański urodzony 18 sierpnia 1933 w Paryżu. Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Laureat Oscara za najlepszą reżyserią (Pianista). Zasłynął wieloma wspaniałymi produkcjami m.in. Rzeź, Dziewiąte Wrota oraz Lokator.

Informacja o pojawieniu się słynnego reżysera wywołała spore kontrowersje i falę komentarzy. W sieci pojawiły się doniesienia, że studenci nie mają ochoty na rozmowę z reżyserem. Spora część z nich podpisała w tej sprawie petycję, przywołując przeszłość Polańskiego i oskarżenia o gwałt na nieletniej. Rektor oraz przedstawiciele Samorządu Studenckiego stanęli w obronie swojego gościa, tłumacząc zaproszenie uznaniem dorobku artystycznego i pracy Polańskiego jako reżysera. Niestety najwyraźniej siła nacisków ze strony studentów była zbyt duża i przerosła władze szkoły. Spotkanie zostało odwołane.

W oficjalnym komunikacie czytamy, że zadecydował o tym sam Roman Polański. Poniżej oficjalny komunikat w tej sprawie:

Co sądzicie o tej sprawie? Czy studenci mają rację?

Źrodło: Facebook

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Bercik022

Gość przeszedł sporo, żonę zamordowali mu jacyś psychole, prasa w tamtych czasach jego obwiniala za ta śmierć i chciała go zrujnować, to nie, wypominajmy mu coś czego mógł tak naprawdę nie zrobić. W ogóle z tych wszystkich doniesień prawie pewne jest to z tą 13 latka, fakt nic tego nie usprawiedliwia ale jednak gość sporo przeszedł i nie wiadomo czy w ogóle trzeźwo w tedy myślał.
Dobre są też zarzuty kobiet gdzie je niby też zgwałcił czy tam pobił, ktoś kto widział jak wyglądał młody Roman w to nie uwierzy xD A do tego w tamtych czasach miał Sharon więc cholera jasna nie co druga tak wyglądała :)

PolepioneKadry Bercik022

@Bercik022 Co do petycji studentów łódzkiej filmówki, to gdzieś przeczytałem, że podpisał się pod nią niecały 1% ogółu – nie wiem, czy to prawda, ale wybieram wierzyć w tę informację, bo mam duży szacunek do studentów tej uczelni i odmawiam przyjęcia do wiadomości, że są baranami idącymi za modą!
Co do tej 13 latki to wg mnie też nic tego nie usprawiedliwia, a raczej nikt z nas nie ma prawa szukać dla tego usprawiedliwienia czy wytłumaczenia. Ale (tutaj informacja jest już pewna i za nią ręczę) sama zainteresowana już dobrych parę lat temu oficjalnie i medialnie wybaczyła Polańskiemu, a ponadto prosiła, aby dać mu już spokój, bo swoje za niecny czyn na jej osobie już odpokutował. I powiedziała rzecz, nad którą wszyscy jej pieprzeni obrońcy przeszli obojętnie. Powiedziała, że prosi aby tej sprawy już nie odgrzebywać po raz dziesiętny i setny, bo ona wtedy cierpi, a już nie chce cierpieć… Może my, ludzie jako ogół, powinniśmy bardziej wsłuchiwać się w słowa i prośby ofiar.
Ps. Cudny argument z Sharon :-D

Proszę czekać…