Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ranking: Najlepsze premiery listopada wg portalu FilmKrytyk 0

Która z listopadowych premier została najwyżej oceniona przez rodzimych krytyków i recenzentów? Z pomocą przychodzi portal FilmKrytyk, na którym możemy sprawdzić takie informacje. Poniżej znajdziecie ranking pięciu najlepiej ocenionych filmów minionego miesiąca.

Zanim przejdziemy do przedstawienia zestawienia, chciałem tylko dodać, że w rankingu mogły znaleźć się tytuły, które mają co najmniej trzy recenzje na portalu. W przypadku, gdy ocena poszczególnych filmów jest taka sama, decyduje ilość pozytywnych recenzji. Zaczynamy!

MIEJSCE 5: Le Mans' 66

Ostatecznie "Le Mans ‘66" jest "tylko" bardzo przyjemnym filmem. Miejscami nieco nużącym, w scenach wyścigów ekscytującym – takim na niedzielny seans, który bardzo szybko wyparuje z głowy po pojawieniu się na ekranie napisów końcowych.

Interia, Jakub Izdebski

"Le Mans ’66" powinni zobaczyć fani gwiazdorów, którzy grają główne role oraz wszyscy pasjonaci czterech kółek i majsterkowicze. Dla nich film ten może okazać się wyjątkowo inspirujący.

dlaStudenta.pl, Michał Derkacz

Sercem spektaklu jest zatem relacja między dwoma głównymi bohaterami: ich kowbojska sztama w walce z miernotą, ich próby poskromienia mechanicznego rumaka, ich walka z obcymi "rewolwerowcami".

Interia, Jakub Izdebski

MIEJSCE 4: Irlandczyk

Wielkie kino od Netfliksa. Nikt nie będzie narzekał ma ten film.

Antyweb, Konrad Kozłowski

Wizyty w "dolinie niesamowitości" nie trwają na szczęście długo i nie osłabiają frajdy płynącej z obcowania ze świetnym filmem. Nie dajcie się zwieść jego żałobnej, pożegnalnej atmosferze. Scorsese jest u szczytu sił twórczych.

FilmWeb, Łukasz Muszyński

"Irlandczyk" to gangsterskie kino na poziomie, które wciąga, trzyma w napięciu i daje poczuć klimat dawnych, brudnych dzieł Martina Scorsesego.

Telemagazyn, Krzysztof Połaski

MIEJSCE 3: Supernova

fot. materiały prasowe

Kiedy na początku realizacji filmu stoi talent i pomysł, droga do sukcesu wydaje się krótsza. Supernova ma oba te składniki, do których dokłada przemyślaną i bezbłędną realizację.

Movies Room, Łukasz Kołakowski

Wstrząsający i autentyczny obraz Polski w świetnym debiucie Bartosza Kruhlika!

Telemagazyn, Krzysztof Połaski

"Supernovie" robi dobrze – pewnie jak zawsze – zamknięcie całości w pewnej dystansującej klamrze. Po wrzuceniu w środek traumatycznej karuzeli, w serce dzikiej filmowej burzy, na moment zmieniamy perspektywę na zdystansowaną i odległą.

Telemagazyn, Krzysztof Połaski

MIEJSCE 2: Na noże

Psotna i awanturnicza komedia kryminalna.

FDB, Bernadetta Trusewicz

Trudno jest znaleźć wyraźną rysę na tej produkcji.

Movies Room, Łukasz Kołakowski

Nie pamiętam też kiedy ostatnim razem tak dużo śmiałem się na jakimś filmie, albo faktycznie byłem w kropce jeśli chodzi o rozwiązanie finału całej historii. Oby ten film był zwiastunem lepszych czasów dla samego reżysera.

Okiem Filmoholika, Konrad Zdziechowicz

MIEJSCE 1: Historia małżeńska

Sceny z życia małżeńskiego 2.0. Walka żywiołów w inteligentnym i czułym studium relacji wciągającym nas w sam środek. Historia boleśnie codzienna.

FDB, Bernadetta Trusewicz

Doskonale zrealizowana i wspaniale zagrana Historia małżeńska Noah Baumbacha dostarcza takiej dawki emocji, że do końca dnia można robić tylko jedno – delektować się i myśleć o tym mistrzowskim filmie.

Movies Room, Radek Folta

W delikatnej tkance uczuć Noah Baumbach razem ze swoimi aktorami wyrzeźbił jeden z najpiękniejszych, smutnych, ale też inspirujących i dających nadzieję, bardzo prawdziwych i szczerych filmów sezonu.

FDB, Bernadetta Trusewicz

Interia, Dagmara Romanowska

Źrodło: FilmKrytyk

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…