Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Telewizja Polska bierze się za produkcję kinowych filmów. Pierwszym z nich jest ''Zenek'' 0

Telewizja Polska rozpoczyna nowy etap swojej działalności. Wchodzi ona bowiem na rynek produkcji kinowej. Pierwszym filmem wyprodukowanym przez TVP będzie film pt. Zenek.

Zenek to pełnometrażowy film o popularnym liderze zespołu Akcent – Zenonie Martyniuku. Od wielu lat jego disco polowe utwory znajdują się na szczytach list przebojów. Kinowa premiera tejże produkcji zapowiadana jest na 14 lutego 2020 roku. W tytułowego piosenkarza wcielą się Krzysztof Czeczot i Jakub Zając. Jego żonę zagra Klara Bielawka. Zenon ma być filmem, który ukaże fenomen zarówno muzyki disco polo, jak i samego Martyniuka.

Nie było do tej pory Telewizji Polskiej jako producenta pełnometrażowego kina. Teraz będziemy robić filmy kinowe. Chcielibyśmy się rozwinąć w tym kierunku, bowiem otworzyłoby to przed nami nowe możliwości. Telewizja wreszcie stałaby się poważnym producentem na naszym rodzimym rynku filmowej produkcji. Tego mi właśnie zawsze brakowało.

informuje prezes TVP, Jacek Kurski


fot. Fryta 73/ wikipedia

Telewizja Polska do tej pory była tylko koproducentem. Teraz w planach ma samodzielną realizację, aż dwóch pełnometrażowych filmów rocznie.

Źrodło: press, wirtualnemedia

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Robert_DeNiro

Wspaniała wiadomość! Już nie mogę się doczekać tego "Zenka" :-). Film o "wybitnym" artyście i temat w sam raz na TVP :-).

Proszę czekać…