Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

''Killers of the Flower Moon'' - zdjęcia do nowego filmu Scorsese w marcu 1

Wydaje się, że Martin Scorsese może powoli szykować garnitur na ceremonię rozdania Oscarów w przyszłym roku. W między czasie wybitny filmowiec będzie przygotowywał się do wejścia na plan kolejnego niezwykle ambitnego i intrygującego projektu. Ma to być adaptacja powieści, która w Polsce znana jest pod tytułem "Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI".

Scenariusz filmu przygotował Eric Roth, który odpowiada za kultowego Forresta Gumpa. Na ekranie mają pojawić się dwaj wielcy aktorzy kojarzeni z Martinem Scorsese – Leonardo DiCaprio oraz Robert De Niro.

Kilka dni temu kompozytor muzyki filmowej, który będzie pracował przy filmie, czyli Robbie Robertson wyjawił, że filmowiec wejdzie na plan na początku przyszłego roku. Dzisiaj wiemy, że zdjęcia wystartują w marcu 2020 roku. Informacja została potwierdzona przez operatora Rodrigo Prieto, który robił wczesne testy kamer.

Oczywiście w świecie kina wszystko jest możliwie, jednak jeśli nie zdarzą się jakieś niespodzianki, wówczas Scorsese zacznie prace na planie. Dodatkowo poznaliśmy powód dlaczego Leonardo DiCaprio musiał zrezygnować z występu w nowym filmie Guillermo del Toro.

Oficjalna notka wydawcy brzmi następująco:

Dziennikarz New Yorkera i autor bestsellerowej książki Zaginione miasto Z David Grann na tropie głośnej zbrodni. Oklahoma w latach 20.: w dziwnych okolicznościach zaczynają ginąć kolejni Indianie ze szczepu Osagów, zwani są najbogatszymi Indianami Ameryki, albowiem na terenach ich rezerwatu znajdują się niezwykle bogate złoża ropy naftowej… Zagadkę serii morderstw próbuje rozwikłać nowo utworzone FBI, trafiając na ślad kolejnych ponurych tajemnic. Doskonale udokumentowana, fascynująca i przerażająca historia chciwości, rasizmu i zbrodni.

Na razie nie jest znana data wejścia do kin Killers of the Flower Moon.

Źrodło: Collider

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…