Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Kiedy premiera "Spawna"? Adaptacja komiksu napotkała na problemy. Twórca komentuje 0

Nowa adaptacja komiksów Spawn miała trafić na ekrany kin już kilka miesięcy temu. Twórca potwierdził, że widowisko powstaje, napotkało jednak na swojej drodze drobne problemy. Znam kilka podobnych przypadków z historii kina – takie sytuacje często kończyły się paździerzem.

Spawn jest tytułowym bohaterem serii komiksów wydawanych nakładem Image Comics. Jako człowiek, stał w szeregach amerykańskich sił specjalnych. Został jednak zdradzony i zamordowany przez swoich przełożonych. Trafił do piekła, gdzie nawiązał pakt z Malebolgią (Szatanem tego uniwersum). W zamian za możliwość zobaczenia żony został pionkiem w rękach demonów. Przybrał również nową, ziemską powłokę.

Komiksy Spawn po raz pierwszy zostały zaadaptowane na medium kina w 1997 roku. Adaptacja – delikatnie mówiąc – nie wyszła. Trudno wskazać, który element filmu dzisiaj nie wywołałby sarkastycznego parsknięcia śmiechem. Dlatego po ponad 20 latach twórcy po raz kolejny postanowili wziąć na warsztat kultowe komiksy.

Nowa wersja Spawna przez wiele lat zmierza na ekrany kin.

Reżyserem projektu był Todd McFarlane – scenarzysta i rysownik komiksów o demonicznym bohaterze. Twórca po raz pierwszy miał stanąć za kamerą. Sytuacja się zmieniła. W ostatnim wywiadzie twórca zdradził, że historia znajduje się obecnie w rękach innego reżysera-scenarzysty. Finałowa wersja Spawna będzie gotowa za kilka tygodni.

McFarlane podkreślał również, że nie ma problemów z dofinansowaniem widowiska. Jeśli nie znajdzie sponsorów w Hollywood, poszuka wsparcia w zewnętrznych spółkach.

komiks Spawn

Produkcja napotkała jednak na pewne problemy.

Niewiele studiów chce nawiązać umowę z McFarlanem ze względu na słabą rozpoznawalność postaci Spawna. Demoniczny bohater cieszył się dużą popularnością w latach 90. XX wieku. Obecnie tylko nieliczni miłośnicy komiksów czytają hstorie z jego udziałem. Fatalny wynik ostatniego Hellboya również nie pomaga twórcy w realizacji projektu.

Nie wiadomo, kiedy Spawn trafi na duże ekrany.

Źrodło: comicbook.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Khaosth

tytuł: "Kiedy premiera "Spawna"?"
news: "Nie wiadomo, kiedy Spawn trafi na duże ekrany."
Cieszta się z clickbaita.

Proszę czekać…