Niemiecki kandydat do Oscara. Ma szansę? 0

Debiut fabularny Nory Fingscheidt Błąd systemu niemieckim kandydatem do Oscara. Chwytająca za serce opowieścią o desperackiej potrzebie uwagi, miłości i czułości dziewięcioletniej dziewczynki ma jakieś szanse? Czy Norze uda się połączyć empatię z uwagą, jaką podchodzi do swoich bohaterów?

Benni ma zaledwie dziewięć lat, niestety do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Za agresją, krzykiem i przykuwającym naszą uwagę zachowaniem kryje się jeden cel – powrót do domu i życie u boku ukochanej matki. Kobieta uważa, że problematyczna córka nie pozwoli jej ułożyć sobie życia na nowo. Nadzieję przynosi Michy, nowa opiekunka. Jej nonkonformizm okaże się kluczem do zrozumienia Benni?

Fabularny debiut Nory Fingscheidt to żywa inspiracja kinem braci Dardenne. Uważna obserwacja wymieszana z empatią to znaki szczególne, które pozwalają zrozumieć motywy, genezę zachowań człowieka, pozornie wykluczonego. Film wykracza daleko poza psychologiczne studium wykluczonych, będąc żywą, emocjonalną opowieścią o desperackiej potrzebie miłości.

Film w kinach od 24 stycznia 2020 roku.

Źrodło: Aurora

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…