Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

''Irlandczyk'' najlepszym filmem roku według organizacji National Board of Review 0

Prestiżowa amerykańska organizacja zajmująca się tematyką filmową National Board of Review zdecydowała przyznać Irlandczykowi miano najlepszego filmu 2019 roku. Poznajcie laureatów w innych kategoriach.

Członkowie organizacji National Board of Review w skład, której wchodzą uznani filmowcy, krytycy i akademicy, zdecydowali się nagrodzić Irlandczyka – najnowsze dzieło Martina Scorsese, które od kilku dni można oglądać w serwisie platformy streaminogwej Netflix – filmem roku. Dodatkowo produkcja w gwiazdorskiej obsadzie zdobyła wyróżnienie w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany. Jego autorem jest Steven Zaillian.

Co ciekawe najlepszym reżyserem nie wybrano Martina Scorsese, a Quentina Tarantino, który w tym roku zaprezentował światu swój nowy film Pewnego razu… w Hollywood. O ile wyróżnienie Renée Zellweger za rolę w filmie biograficznym Judy nie jest zaskoczeniem, tak wybranie Adama Sandlera najlepszym aktorem już tak. Czyżby aktor, który był dotychczas wyszydzany i bił wszelkie rekordy w liczbie nominacji do Złotych Malin w końcu został doceniony za swoją rolę w filmie Uncut Gems? Czyżbyśmy dożyli czasów, w których Adam Sandler pojawi się na oscarowej ceremonii, jako jeden z kandydatów do zdobycia złotej statuetki?

Poniżej laureaci nagród przyznawanych przez National Board of Review:

Tradycyjnie zaprezentowano także listy filmów wartych uwagi.

Najlepsze filmy (kolejność przypadkowa)

Najlepsze filmy nieanglojęzyczne (kolejność przypadkowa)

Najlepsze filmy dokumentalne (kolejność przypadkowa)

Najlepsze filmy niezależne (kolejność przypadkowa)

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku członkowie organizacji National Board of Review swoją nagrodę przyznali filmowi Green Book, który kilka miesięcy później zdobył Oscara w najważniejszej kategorii. Czy tym razem będzie tak samo?

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…