Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Kristin Scott Thomas z nagrodą Richarda Harrisa 0

Podczas tegorocznej gali British Independent Film Awards, która odbyła się 1 grudnia w Londynie, Kristin Scott Thomas została uhonorowana nagrodą im. Richarda Harrisa, którą otrzymują aktorzy docenieni za swój wkład w rozwój brytyjskiego kina.


Kristin Scott Thomas
dołączyła tym samym do wcześniejszych laureatów nagrody, którymi są między innymi: Jim Broadbent, Julie Walters, Emma Thompson, Chiwetel Ejiofor i Judi Dench, która odebrała to wyróżnienie w zeszłym roku.

Kariera Scott Thomas rozpoczęła się w roku 1986, kiedy to wystąpiła w wyreżyserowanym przez Prince’a komediodramacie Zakazana miłość. Od tego czasu zdobyła pięć nominacji do nagrody BAFTA, zdobywając tę nagrodę w kategorii „najlepsza aktorka drugoplanowa” za Cztery wesela i pogrzeb Mike'a Newella. Główna rola Katherine Clifton w filmieAngielski pacjent przyniosła jej nominację do Oscara. Bogata kariera sceniczna przyniosła jej pięć nominacji do nagród Oliviera, zaś zdobyła tę nagrodę za rolę w „Mewie” Czechowa.

Już w przyszłym roku zobaczymy Kristin Scott Thomas w filmie Pojedynek na głosy w reż. Petera Cattaneo (Goło i wesoło), który podbił serca widowni i krytyków na festiwalach w Toronto i Rzymie. Jak pisał krytyk Guardiana: „To film, któremu trudno się oprzeć, jak piosence, której nie możesz przestać nucić”!

Best Film jest polskim dystrybutorem filmu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…