Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Wiedźmin będzie jak Batman albo Superman? Tak twierdzi Henry Cavill 0

Aktor wcielający się w Geralta z Rivii gościł niedawno w programie Jimmy’ego Kimmela. W trakcie wywiadu pokazano fragment serialu Wiedźmin. W ostatnim czasie nie zabrakło również pytań na temat produkcji oryginalnej Netflixa. Henry Cavill porównał tytułowego łowcę potworów do Batmana i Supermana.

Premiera Wiedźmina odbędzie się za kilka tygodni. Z tego powodu twórcy zaczęli zdradzać coraz więcej szczegółów na temat serialu. Dowiedzieliśmy się m.in. że Henry Cavill osobiście odegrał wszystkie pojedynki na miecze. Nie musiał bazować przy tym na pomocy dublerów. Ujawniono również wszystkie tytuły epizodów oraz krótki opis każdego z nich:

Promując serial Wiedźmin, Henry Cavill gościł niedawno w programie rozrywkowym u Jimmy’ego Kimmela. Wywiad kilkukrotnie zahaczał o tematy związane z produkcją oryginalną na platformie Netflix. Pokazano nawet ekskluzywny materiał z serialu, w którym Geralt z Rivii – u boku Jeża z Erlenwaldu – walczy z rycerzami Cintry (scena rozpoczyna się w 6 minucie 30 sekundzie):

Zaprezentowany fragment potwierdza moje obawy. Zamiast klimatycznych walk na miecze otrzymamy prawdopodobnie współczesną "łupankę" rodem z filmów kina akcji.

W innym wywiadzie Henry Cavill porównał Wiedźmina do popularnych superbohaterów.

3 grudnia 2019 roku odbyła się oficjalna premiera pierwszego odcinka serialu. Na pokazie była obecna obsada oraz twórcy Wiedźmina. Dziennikarze mogli przeprowadzić z nimi krótkie wywiady. Henry Cavill w rozmowie z Kevinem McCarthym został poproszony o porównanie Geralta z Rivii do Supermana, którego grał w kinowym uniwersum DC.

Można dostrzec między nimi pewne podobieństwa. Geralt z Rivii jest połączeniem Supermana i Batmana. Jest znacznie większy, silniejszy i szybszy niż zwykły człowiek. Równie dobrze radzi sobie jako detektyw. W dziecięcych latach został osierocony i porzuconych, dorastał w trudnych warunkach i był szkolony w niespotykany sposób. Jeśli połączysz tych superbohaterów, następnie umieścisz ich w średniowiecznym albo fantastycznym uniwersum, prawdopodobnie otrzymasz kogoś takiego jak Geralt z Rivii. Jest tutaj trochę z postaci Batmana i wewnętrznych uczuć Supermana.

Wiedźmin trafi na platformę Netflix 20 grudnia 2019 roku.

Źrodło: comicbook.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…