Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Kontrowersje związane z ''Wiedźminem'' po wpisie polskiej Ambasady 0

Premiera Wiedźmina zbliża się wielkimi krokami i coraz większe emocje wzbudza serial bazujący na książkach Andrzeja Sapkowskiego. W sieci pojawiły się pierwsze opinie na temat produkcji, dlatego też Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie w swoich mediach społecznościowych chciała przekazać dalej entuzjastyczne komentarze. Niestety doszło do małej wpadki.

We wpisie, który został już usunięty osoba prowadząca konto w mediach społecznościowych napisała, że fani serialu Gra o tron mogą niebawem mieć nowy ulubiony serial. Oczywiście chodziło o Wiedźmina. Dodatkowo we wpisie padło pytanie: "Kto jest podekscytowany z możliwości binge-watchingu serialu opartego na popularnej serii gier wideo?".

I tutaj tkwi cały problem, ponieważ serial oparty będzie na powieściach autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, a nie grach wideo od CD Projekt RED. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie usunęła, a następnie dodała wpis, w którym można przeczytać, że serial został oparty na książkach Sapkowskiego i spopularyzowany przez gry polskiego producenta.

Nie uważacie, że to trochę dziwne, że ludzie w polskiej Ambasadzie decydując się na taki wpis nie sprawdzili wszystkiego dokładnie?

Premiera serialu Wiedźmin już 20 grudnia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…