Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

3 najlepsze filmy 2019 roku wg Quentina Tarantino. Wybór może zaskoczyć! 0

Quentin Tarantino jest zarówno znakomitym twórcą, jak i oddanym miłośnikiem kina. Nic dziwnego, że widzowie rokrocznie czekają na jego osobisty ranking najlepszych filmów ostatnich dwunastu miesięcy. Reżyser i scenarzysta Pulp Fiction wskazał trzy filmy. Jakie? Będziecie zaskoczeni.

Parasite? A może Ból i blask? Nic z tych rzeczy. Kilka miesięcy temu reżyser i scenarzysta twierdził, że jego najlepszym filmem ostatnich dwunastu miesięcy jest survival thriller Pełzająca śmierć. Zdziwieni? Ja również.

Teraz Quentin Tarantino podzielił się trzema ulubionymi filmami 2019 roku. W przeciągu kilku ostatnich miesięcy Pełzająca śmierć została zdegradowana na drugie miejsce. Kto wygrał? Klasyczny reżyser kina gangsterskiego – Martin Scorsese.

TOP 3 najlepsze filmy 2019 roku wg Quentina Tarantino:

  1. Irlandczyk (The Irishman), reż. Martin Scorsese;
  2. Pełzająca śmierć (The Crawl), reż. Alexandre Aja;
  3. Doktor Sen (Doctor Sleep), reż. Mike Flanagan.

Dwa filmy w rankingu Tarantino to horrory.

Czyżby reżyser i scenarzysta upodobał sobie nowy gatunek filmowy. Jego fascynacja kinem exploitation, które często wkraczało na terytoria horroru, znane jest nie od dziś. W 2007 roku Tarantino wraz z Robertem Rodriguezem stworzyli duologię Grindhouse. Death Proof w jego reżyserii nie był jednak horrorem tylko thrillerem połączonym z kinem samochodowym.

Quentin Tarantino zapowiedział, że wyreżyseruje wyłącznie dziesięć filmów. Pewnego razu… w Hollywood był dziewiątym widowiskiem w jego dorobku. Możliwe, że ostatnia produkcja kultowego reżysera i scenarzysty będzie właśnie horrorem. Na to liczę.

Jakie są wasze ulubione filmy 2019 roku?

Źrodło: twitter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…