Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Nowojorscy krytycy rozdali swoje nagrody - kolejny triumf ''Irlandczyka'' 0

Po tym, jak organizacja National Board of Review postanowiła przyznać tytuł filmu roku Irlandczykowi, Stowarzyszenie Nowojorskich Krytyków Filmowych podjęło podobną decyzję i nagrodziło najnowsze dzieło Martina Scorsese.

Irlandczyk powoli zaczyna wysuwać się na prowadzenie w oscarowym wyścigu. Pierwsze nagrody wędrują w ręce Martina Scorsese, który w tym roku zaprezentował światu swoje dzieło. Stowarzyszenie Nowojorskich Krytyków Filmowych uznało jego film najlepszą produkcją 2019 roku.

Ciekawe wydają się być również rozstrzygnięcia aktorskie. Lupita Nyong’o została uznana najlepszą aktorką pierwszoplanową za rolę w filmie To my, z kolei najlepszym aktorem wybrano Antonio Banderasa. To jednak laureaci w kategoriach drugoplanowych powinni być zdecydowanie bardziej zadowoleni, ponieważ poprzedni zwycięzcy, czyli Regina King oraz Richard E. Grant skończyli z oscarowymi nominacjami (King zdobyła nawet złotą statuetkę za rolę w filmie Gdyby ulica Beale umiała mówić). Czy historia się powtórzy?

Poniżej znajdziecie laureatów w poszczególnych kategoriach.

Źrodło: World of Reel

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…