Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

''The Nightingale'' - siostry Dakota i Elle Fanning w adaptacji powieści Kristin Hannah 0

TriStar Pictures dodał dawne dziecięce gwiazdy, siostry Dakotę i Elle Fanning do obsady nadchodzącego dramatu, będącego adaptacją bestsellerowej powieści Kristin Hannah pt. The Nightingale.

Projekt ten jest pierwszym, w którym siostry Fanning będą razem grać i współdziałać między sobą. Już wcześniej wystąpiły razem na ekranie w filmie Sam z 2001 roku, jednak wtedy Elle wcieliła się w młodszą wersję Dakoty, tak więc nie mogły partnerować sobie na ekranie.

The Nightingale będzie pierwszym filmem, w którym dane nam jest działać razem na ekranie. Grałyśmy już tę samą postać, lecz w różnym wieku i nie dane nam było rozmawiać przed kamerą. Przez lata szukałyśmy wspólnego filmu, aż wreszcie pojawił się nadchodzący projekt. Jest on spełnieniem naszych marzeń.

powiedziały siostry Fanning w swoim oświadczeniu

Główne bohaterki to dorastające siostry – Vianne i Isabelle, które w przededniu II wojny światowej, starają się przetrwać niemiecką okupację Francji. Historia ta inspirowana jest kobietami należącymi do francuskiego ruchu oporu, które pomogły alianckim lotnikom uciec z okupowanego przez nazistów terenu. Życie im zawdzięczają także żydowskie dzieci, które udało im się ukryć.

Za reżyserię filmu odpowiadać ma Melanie Laurent, a autorkami scenariusza są Dana Stevens i Elizabeth Cantillon. Zdjęcia do The Nightingale mają rozpocząć się wiosną 2020 roku.

Źrodło: comingsoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…