Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Willem Dafoe na czele psiego zaprzęgu w zwiastunie filmu ''Togo'' 0

Disney + opublikowało oficjalny zwiastun swojego nowego filmu pt. Togo, w którym główną rolę odegra nominowany do Oscara Willem Dafoe. Co ciekawe fabuła produkcji inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami.

Jak mówią twórcy, historia przedstawiona w Togo to prawdziwa opowieść z zimy 1925 roku. Przedstawione wydarzenie miało miejsce w Nome na Alasce. Wtedy to psi zaprzęg składający się ze 150 psów i 20 ludzi, pokonał ponad 1000 kilometrów, aby w samym środku panującej śnieżycy dostarczyć do miasteczka szczepionkę. Był to jedyny ratunek dla jego mieszkańców, wśród których panowała epidemia. Tytułowy Togo to jeden z psów, przywódca zaprzęgu. Produkcja skupi się właśnie na nim i na Leonhardzie Seppali – człowieku, którego połączyła wielka przyjaźń z czworonogiem i można powiedzieć, dzięki której przetrwał tą śmiertelną wyprawę.

Za reżyserię filmu odpowiada Ericson Core. Autorem scenariusza jest Tom Flynn, a Kim Zubick został producentem. W obsadzie oprócz Dafoe znaleźli się także Christopher Heyerdahl, Richard Dormer, Michael Greyeyes, Michael McElhatton, Michael Gaston i Julianne Nicholson.

Poniżej plakat promujący produkcję.

Premiera Togo już 20 grudnia br. tylko na Disney +.

Źrodło: comingsoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…