Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

PREMIERA SPCTATOR: "Kwas" reż. Aleksandr Gorczilin 0

31 stycznia 2020 Spectator wprowadza do kin rosyjski film Kwas w reżyserii debiutującego Aleksandra Gorczilina, ucznia Kiryła Sieriebriennikowa, członka grupy teatralnej Centrum Gogola w Moskwie. Na wielkim ekranie zobaczymy również aktorów z tego alternatywnego teatru. Film został nagrodzony na Festiwalu Kinotavr za najlepszy debiut i Europejskim Festiwalu Filmów SUBTITLE Spotlight 2018 – dla najlepszego aktora. Polska premiera odbyła się na tegorocznym Festiwalu Filmów Rosyjskich SPUTNIK.

Ten film to rosyjska podróż po kwasie, w dosłownym i metaforycznym sensie, ale jednocześnie krystalicznie czysty obraz współczesnego dysfunkcyjnego rosyjskiego społeczeństwa.

Sasha (Filipp Avdeev) i Petya (Aleksandr Kuznetsov) żyją szalonym życiem młodych muzyków we współczesnej Moskwie. Ich życie kręci się wokół imprez, dragów i przypadkowego seksu. Na pozór nie mają żadnych problemów. Dopiero tragiczny wypadek ich przyjaciela uświadamia im w jakim letargu żyją. To przejmujący obraz dwudziestolatków, którzy otoczeni takimi pojęciami jak miłość, rodzina i przyjaźń muszą spojrzeć trzeźwo na swoje relacje ze sobą i otaczającym ich światem.

Kwas to debiut reżyserski aktora i reżysera Aleksandra Gorchilina. Jako członek zespołu Gogol Center zadecydował obsadzić całą grupę aktorów z zespołu. Dzięki temu stworzyli oni dzikie, nihilistyczne i autodestruktywne kino.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…