Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Sundance Film Festival 2020 - poznaliśmy program prestiżowego festiwalu 1

Początek roku tradycyjnie jest zarezerwowany dla Sundance Film Festival, na którym prezentowane są najważniejsze premiery kina niezależnego. Najlepsze produkcje często trafiają w ręce dystrybutora, który później pokazuje dany tytuł szerszej publiczności. Kapituła Sundance Film Festival zaprezentowała program kolejnego wydarzenia, które odbędzie się już w styczniu.

Ogłoszono, że w trakcie festiwalu pokazanych zostanie 118 filmów z czego zdecydowana większość to premiery. Oczywiście ta liczba może się jeszcze zwiększyć.

W trakcie przyszłorocznego Sundance Film Festival w konkursie głównym pokazany zostanie między innymi film będący nowym dziełem Nat Faxon i Jim RashDownhill. Jest to remake europejskiego filmu w reżyserii Rubena Östlunda Turysta z 2014 roku. W nowej wersji zagrają Will Ferrell, Miranda Otto oraz Julia Louis-Dreyfus.

Premierę będzie miała także biografia Glorii Steinem – amerykańskiej feministki i dziennikarki, która pracowała dla CIA jako szpieg. Produkcja nosi tytuł The Glorias i została nakręcona przez Julie Taymor. W rolach głównych zobaczymy Julianne Moore oraz Alicię Vikander, które sportretują bohaterkę na różnych etapach życia.

Nie będzie to jedyna ważna biografia, którą zobaczą uczestnicy Sundance Film Festival 2020. Na ekranach kin w Park City zaprezentowany zostanie również film Tesla w reżyserii Michaela Almereydy z Ethanem Hawke'em w roli głównej. Thomas Edison zostanie natomiast zagrany przez Kyle'a MacLachlana.

Co oprócz wyżej wymienionych tytułów? Uncle Frank w reżyserii Alana Balla, trzeci film w karierze Mirandy JulyKajillionaire, The Last Thing He Wanted – czyli nowy film Dees Ree z Anne Hathaway.

Swoje dzieło zaprezentuje także Benh Zeitlin, który zyskał rzeszę fanów swoim poprzednim filmem Bestie z południowych krain. Najnowsza produkcja nosi tytuł Wendy.

Festiwal potrwa od 23 stycznia do 2 lutego w Park City w stanie Utah. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

Źrodło: Sundance.org

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

joelbasham

Najlepsze produkcje często trafiają w ręce dystrybutora, który później pokazuje dany tytuł szerszej publiczności. the impossible quiz

Proszę czekać…