Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

"Kłamstewko” z rewelacyjną Awkwafiną z nominacjami do Złotych Globów! 0

Film Lulu Wang otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów. Kłamstewko powalczy o statuetki w kategoriach Najlepsza Aktorka w Komedii lub Musicalu (Awkwafina) oraz Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Zgodnie z regulaminem Złotych Globów film Lulu Wang nie mógł ubiegać się o nominacje w kategoriach Najlepszy Film: Dramatyczny lub Komedia/Musical, ale powalczy o statuetkę dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego. W przypadku nominacji Oscarowych, które zostaną ogłoszone 13 stycznia, obowiązują jednak inne zasady i Kłamstewko jest wciąż wymieniane jako jeden z najmocniejszych kandydatów do zdobycia nominacji w najważniejszej kategorii: Najlepszy Film.

Kłamstewko to pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i odwiedzić ją tłumnie pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. W rolach głównych: nominowana do Złotego Globu Awkwafina, wschodząca gwiazda Hollywood, jedna z największych faworytek do zdobycia Oscara dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej, nagrodzona już m.in. Gotham Award dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej i niesamowita Shuzhen Zhao, która za rolę ukochanej babci Nai Nai zdobyła już nominacje m.in. do Film Independent Spirit Awards i Satellite Awards.

Kłamstewko w kinach od 7 lutego 2020, dystrybutorem filmu jest M2 Films.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…