Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Baby Yoda nie jest... Yodą! 1

Baby Yoda to jeden z największych popkulturowych fenomenów ostatniego roku. Urocza postać od razu skradła serca fanów, ale także jej pojawienie się rozpoczęło debatę nad jego pochodzeniem i powiązaniem z Yodą, którego znamy z widowisk kinowych.

Wielu zastanawiało się czy Dzieciak zaprezentowany w serialu The Mandalorian nie jest czasem dziecięcą wersją Yody. Scenarzysta i showrunner produkcji Jon Favreau postanowił raz na zawsze wyjaśnić tę kwestię.

Akcja serialu rozgrywa się po wydarzeniach znanych z "Powrotu Jedi". Fani oryginalnej trylogii z pewnością pamiętają, że on nie tylko odchodzi, ale po prostu znika. Więc Yoda istnieje jako Duch Mocy.

wyjaśnia twórca

Pomimo tego postać, która pojawia się w serialu otrzymała urocze imię Baby Yoda. Dlaczego?

Poniżej nie ma nazwy gatunku Yody. To najprostszy i najkrótszy sposób do zidentyfikowania postaci, która w serialu określana jest jako "Dziecko".

stwierdza Jon Favreau

Niestety showrunner nie wyjawił czy Baby Yoda jest w jakikolwiek sposób powiązany z oryginalnym Yodą. Stwierdza tylko, że nie może nic na ten temat powiedzieć, ponieważ wpadłby w wir spoilerów, jest jednak świadomy, że istnieje wiele teorii związanych z tą kwestią.

Źrodło: USA Today

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

Trochę to takie mydlenie oczu, bo niby pokazali Yodę, teraz twierdzą zaś, że Yoda to nie Yoda, że gatunek Yoda, a to jest mały Yoda czyli Baby Yoda… ale słabo. Pewnie chcą nakręcić spiralę zainteresowania kolejnymi sezonami Mandla…            

Proszę czekać…