Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

''Tenet'' droższy niż ''Interstellar'' i ''Incepcja'' - wielki budżet nowego dzieła Nolana 0

Tenet to zdecydowanie jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2020 roku. Zresztą nowe dzieła Christophera Nolana zawsze znajdują się wysoko w tego typu zestawieniach.

Tradycyjnie Christopher Nolan trzyma wszystko w wielkiej tajemnicy i tak naprawdę zapowiedź produkcji Tenet nie zdradza nam zbyt wiele. Film ma być historią szpiegowską, która ma zahaczać również o zabawy z czasem i podróżami. Na razie jednak nie będzie skupiać się na fabule, ponieważ nie ma sensu pisać o czym, co tak naprawdę trzymane jest pod kluczem.

Zamiast tego warto zwrócić uwagę na wysokość budżetu superprodukcji. Jak się okazuje film będzie jedną z najdroższych propozycji Nolana w karierze. Według mediów produkcja filmu będzie kosztowała co najmniej 205 mln dolarów (niektóre źródła mówią nawet o 225 mln dolarów). Oznacza to tylko tyle, że Tenet będzie droższy od Incepcji czy Interstellar – na ten pierwszy wydano 160 mln dolarów, z kolei drugi kosztował 165 mln dolarów. W karierze Nolana jedynie ostatnia odsłona przygód Batmana kosztowała więcej niż 200 mln dolarów.Warto również dodać, że w budżecie filmu nie zawiera się kwot, które zostaną przeznaczone na globalny marketing filmu.

W nowym filmie Nolana na ekranie zobaczymy takie gwiazdy, jak Robert Pattinson, John David Washington, Michael Caine i Elizabeth Debicki oraz Aaron Taylor-Johnson. Film trafi do kin 17 lipca 2020 roku.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…