Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

"Obrazy bez autora" - nominowany do Oscara film Floriana von Donnersmarcka już w kwietniu w kinach 0

Po ośmiu latach artystycznego milczenia, zdobywca Oscara Florian Henckel von Donnersmarck (Życie na podsłuchu, Turysta), powraca zrealizowanym z rozmachem filmem, opartym na historii życia malarza Gercharda Richtera.

W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina Paula Beer, Sebastian Koch, Tom Schilling oraz Oliver Masucci znany polskiej publiczności z serialu Dark.

Obraz nominowany był w ubiegłym roku w dwóch kategoriach do Oscara, Złotych Globów, zdobył także wiele nagród na światowych festiwalach, w tym na festiwalu w Wenecji.

Film zainspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii. Opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych Kurta, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz, profesor Seeband. Młodzi bohaterowie nie mają świadomości, że ich życie uwikłane zostało w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą skrzętnie skrywa Seeband.

Film z jednej strony jest refleksją nad naznaczoną szaleństwem historią Niemiec XX wieku, z drugiej opowieścią o losie artysty konfrontującego się z ideologią, a także o wyzwalającej mocy sztuki.

Obrazy bez autora w kinach od 3 kwietnia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…