Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

TOP 10: najpopularniejsze seriale - grudzień 2019. "Mandalorian" lepszy niż "Wiedźmin"? 0

The Mandalorian zatrząsł widownią na całym świecie. Nareszcie otrzymaliśmy produkcję na miarę oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen. W grudniu serial prześcignął popularnością nawet Wiedźmina z platformy Netflix, ale tylko na terenie USA.

W Stanach Zjednoczonych The Mandalorian był najczęściej streamowanym serialem w grudniu. Disney+ z miejsca osiąga pierwsze miejsca wśród rankingów popularności, a warto przecież pamiętać, że jest najnowszą platformą ze wszystkich dostępnych usług tego rodzaju. Czyżby rynek VOD miał się czego obawiać?

Serial o łowcy nagród z odległej galaktyki prześcignął Wiedźmina oraz inne produkcje oryginalne z HBO GO, Amazon Prime Video oraz Apple TV+. Sytuacja może wyglądać podobnie, kiedy Disney+ zacznie emitować miniseriale powiązane z kinowym uniwersum Marvela.

TOP 10: najczęściej streamowane seriale w USA – grudzień 2019:

  1. The Mandalorian (Disney+);
  2. Stranger Things (Netflix);
  3. Titans (DC Universe);
  4. Wiedźmin (Netflix);
  5. Wspaniała pani Maisel (Prime Video);
  6. The Crown (Netflix);
  7. The Expanse (Prime Video);
  8. Lucyfer (Netflix);
  9. Ty (Netflix);
  10. Harley Quinn (DC Universe).

Wiedźmin zadebiutował na Netflixie dopiero 20 grudnia 2019 roku. Większość przytoczonych wyżej tytułów była dostępna już dłużej na swoich platformach streamingowych.

Warto jednak pamiętać, że zdaniem Business Insider to właśnie Wiedźmin okazał się najpopularniejszym serialem na świecie. Stało się tak, ponieważ Netflix – w przeciwieństwie do Disney+ – jest dostępny w międzynarodowej dystrybucji.

Disney+ ma trafić do Europy pod koniec marca 2020 roku. Możliwe, że właśnie wtedy platforma będzie dostępna również w Polsce.

Źrodło: screenrant.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

PolepioneKadry

Można się spierać o to, czy Wiedźmin jest dobry czy nie, czy można było go zrobić inaczej czy nie. Jedno jest pewne: jego powstanie poskutkowało sięgnięciem po prozę Sapkowskiego szerokiego grona ludzi spoza granic Polski i to jest mega i to się ceni i brawo za to!

Proszę czekać…