Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

''Knights of the Old Republic'' - trwają przygotowania do realizacji filmu oraz serialu 0

Niespełniony sen wszystkich fanów "Gwiezdnych wojen" może wreszcie się ziścić. Lucasfilm przygotowuje się do realizacji dwóch projektów bazujących na "Knights of the Old Republic".

Saga Skywalkerów została zakończona, dlatego też Walt Disney rozpoczyna planowanie przeszłości gwiezdnego uniwersum. Premiera kolejnego widowiska kinowego będzie miała miejsce prawdopodobnie w 2022 roku. Oczywiście nie musi być to zaraz początek jakiejś nowej trylogii, a po prostu samodzielny film. Liczymy na to, że włodarze Disneya zrozumieli, że nie ma sensu kurczowo trzymać się czasów prezentowanych w dotychczasowych trylogiach i będą chcieli pokazać nam Galaktykę z nieco innej strony.

Według portalu FandomWire włodarze Walta Disneya i Lucasfilm są na etapie planowanie dwóch projektów – serialu oraz filmu – które będą bazowały na "Knights of the Old Republic". Jest to gra, której fabuła została umiejscowiona niemalże 4000 lata przed wydarzeniami znanymi z filmu Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja, a głównymi bohaterami historii są Darth Malak oraz Darth Revan, którzy powracają po wojnie z Mandalorianami, jako Sithowie na czele potężnej floty mającej podporządkować sobie Republikę.

Argumentem potwierdzającym chęci Disneya do realizacji tych projektów niech będzie kanoniczność Revana. Warto przypomnieć, że nawet w niedawnej superprodukcji Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie pojawił się oddział Sith Trooperów nazwanych na część legendarnych Sithów, w tym także Revana.

Pewne jest jedno – udana i pomysłowa realizacja filmu oraz serialu "Knights of the Old Republic" byłaby dla Disneya haustem świeżego powietrza i możliwością odkupienia części win za nową trylogię Skywalkerów.

Źrodło: FandomWire

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

wyjek

Gry z serii KoTOR są świetne, w końcu tworzyło je studio BioWare, kto jak kto, ale oni na RPG-ach i tworzeniu dobrych historii to się znają. Nie oglądałem jeszcze Gwiezdnych Wojen w wykonaniu Disney’a (poza Solo, który mi się nie podobał, ot prosty "akcyjniak" z efektownymi bajerami wizualnymi), dlatego nie wypowiadam się na ich temat, nie będę też prorokował co z filmowego/serialowego KoTORa wyjdzie.

Bercik022

Czytałem, że to ma się dziać 400 lat przed 1 częścią, więc nie taka stara ta republika

wyjek Bercik022

@Bercik022 może zgubiłeś jedno zero? Bo Stara Republika to 4000 lat wstecz, ale mówię to z naciskiem na "może", bo sam nie mam żadnych informacji o tym serialu/filmie.

Bercik022 wyjek

@wyjek chodziło mi dokładnie o to https://makingstarwars.net/2020/01/the-next-star-wars-film-saga-to-be-set-during-the-high-republic-era/ Patrząc na źródło to wiele razy pokrywało się z prawdą to co zamieszczali więc kto tam wie.

wyjek Bercik022

@Bercik022 Dzięki za źródło, pomysł jest ciekawy, pozostaje tylko czekać, jak zostanie zrealizowany.

Proszę czekać…