Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

''W lesie dziś nie zaśnie nikt'' - nowa zapowiedź i plakat polskiego horroru 0

W lesie dziś nie zaśnie nikt w reżyserii Bartosza M. Kowalskiego wejdzie do kin już w marcu. Dziś prezentujemy plakat i drugi teaser wyczekiwanego horroru!

fot. materiały prasowe / NEXT FILM

Akcja filmu rozpoczyna się dość niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało, czy w krwistych kawałeczkach?

Premiera filmu w marcu, ale W lesie dziś nie zaśnie nikt już teraz można znaleźć na wielu listach najbardziej oczekiwanych polskich premier tego roku. Nic dziwnego – w polskim kinie do tej pory powstało niewiele horrorów, ani jeden slasher, w którym trup ściele się gęsto i krwiście. Zagraniczne produkcje tego typu, jak "Halloween", "Krzyk" czy "Piątek trzynastego", mają status kultowych.

Rodzima kinematografia nie miała szczęścia do kina grozy i dziś horror w Polsce praktycznie nie istnieje. A przecież to pierwotny gatunek kina, który od zawsze cieszył się zainteresowaniem widzów. Jako pasjonat horrorów od dziecka, od lat marzyłem żeby robić takie kino. I mam nadzieję, że nasz slasher choćby uchyli drzwi do tego gatunku w naszym kraju.

mówi Bartosz M. Kowalski

Film trafi do kin 13 marca 2020 roku

Źrodło: NEXT FILM

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

JustynaMacugowska

Teaser zachęca, może wyjść z tego coś ciekawego, jednak plakat do zmiany…

Khaosth

Teaserek wygląda lepiej niż poprzedni, efekty mogą być całkiem niezłe, ale jak patrzę na plakat to nadal mam wrażenie że film będzie parodią. Pozostaje czekać na pełny zwiastun.

Animek84

Trzymam kciuki żeby dali mu czarnego chłopaka. Albo z blond Alex zrobili pannę z afro. #poco?

Proszę czekać…