Młodzi hazardziści nadal na szczycie 0

Film 21 utrzymał pozycję lidera amerykańskiego box office i nadal zarabia miliony.

Obraz Roberta Luketica opowiada o grupie studentów matematyki i inżynierii, którym udało się rozgryźć zasady wygrywania w blackjacka. W rolach głównych wystąpili Kevin Spacey, Jim Sturgess, Kate Bosworth, Laurence Fishburne i Josh Gad. Przez ostatni weekend film zarobił 15 milionów dolarów. Przez dwa tygodnie w kinach na konto projektu wpłynęło łącznie ponad 46 milionów.

Na drugiej pozycji uplasował się pierwszy debiutant tego tygodnia, komedia Leatherheads w reżyserii George’a Clooneya. Film opowiada historię profesjonalnej drużyny futbolowej działającej w latach 20. ubiegłego wieku. W głównych rolach wystąpili George Clooney, Renée Zellweger i John Krasinski. Pierwszy weekend przyniósł projektowi niemal 13,5 miliona dolarów.

Kolejna nowość notowania to film Wyspa Nim. Jego bohaterką jest dziewczynka, która mieszka wraz z ojcem na oddalonej od cywilizacji wyspie. Kiedy mężczyzna ginie na morzu, mała bohaterka nawiązuje elektroniczny kontakt z autorką swojej ulubionej książki. W obrazie zagrali Jodie Foster, Gerard Butler i Abigail Breslin. Film uplasował się na trzecim miejscu box office z kwotą 13 milionów dolarów na koncie.

Trzecim, a zarazem ostatnim debiutantem notowania jest thriller Ruiny. Film opowiada o grupie Amerykanów przebywających na wakacjach w Cancún. Przyjaciele spotykają na swej drodze turystę, który namawia ich do pomocy w poszukiwaniach zaginionego brata. Wkrótce grupa gubi się w samym sercu dżungli i zmuszona jest walczyć o życie. W rolach głównych wystąpili Jonathan Tucker, Laura Ramsey, Jena Malone i Shawn Ashmore. Przez pierwszy weekend w kinach thriller zarobił prawie 8 milionów dolarów i uplasował się na piątym miejscu zestawienia.

Kadr z filmu 21 2008Kadr z filmu 21 2008

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…