Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Serial ''The Dark Tower'' nie powstanie. Amazon anuluje ten projekt. 0

Zła wiadomość dla fanów Stephena Kinga uwielbiających adaptację jego powieści. Nie powstanie serial Mroczna wieża, który oparty miał być na najpopularniejszym powieściowym cyklu mistrza grozy.

fot. materiały prasowe

Decyzja ta zapadła po obejrzeniu przez włodarzy platformy pilota serialu, za który odpowiada Glen Mazzara. Ten podobno nie był na poziomie innych szeroko rozwijanych projektów stacji, m.in. takich jak Władca Pierścieni. Zabrakło rozmachu i gigantycznej skali przedsięwzięcia.

Początkowo serial ten miał łączyć się z filmem z 2017 roku, w którym główne role zagrali Idris Elba i Matthew McConaughey. Jednak produkcja ta nie odniosła spodziewanego sukcesu i plany te zostały zawieszone. Następnie Amazon zdecydował się stworzyć całkiem nowy projekt, który opowiedziałby genezę Rolanda Deschaina. Dowiedzielibyśmy się jak został rewolwerowcem i skąd miał swoje pistolety. Miano pokazać także początek jego konfliktu z człowiekiem w czerni.

Czy jeszcze kiedyś uda nam się poznać te historię? Tego jak na razie nie wiadomo. Podobno Mazzar i firma Media Rights Capital będą starali się sprzedać scenariusze, ale czy znajdzie się jakaś chętna stacja bądź platforma czas pokaże.

Źrodło: deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…