Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Sala samobójców. Hejter" - zwiastun nowego filmu nominowanego do Oscara Jana Komasy 0

Kino Świat, dystrybutor filmu Sala samobójców. Hejter zaprezentował pierwszy oficjalny zwiastun nowego dzieła nominowanego do Oscara Jana Komasy. Czy najnowsza propozycja od cenionego polskiego reżysera dorówna popularnością pierwszej części z 2011 roku?

fot. Jarosław Sosiński

Sala samobójców. Hejter to druga część nagrodzonego Srebrnymi Lwami wielkiego przeboju z 2011 roku. Tym razem Jan Komasa stworzył elektryzujący cyber-thriller – współczesną wersja "Romea i Julii", w której miłość przeradza się w hejt. Film trafi do kin w marcu, chwilę po wręczeniu statuetek Amerykańskiej Akademii, i jest kolejnym po Bożym Ciele efektem twórczej współpracy Jana Komasy z nominowanym do Paszportów "Polityki" scenarzystą Mateuszem Pacewiczem.

Na ekranie – plejada gwiazd. W roli głównej, zobaczymy znanego z serialu Druga szansa i programu "Ameryka Express", Macieja Musiałowskiego. Partnerować mu będą: Agata Kulesza, Maciej Stuhr, Vanessa Aleksander, Julia Wieniawa, Danuta Stenka, Jacek Koman czy Adam Gradowski. Sala samobójców. Hejter to świeże spojrzenie na mroczną stronę mediów społecznościowych i refleksja nad zagrożeniami, jakie niesie ze sobą hejt.

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

Źrodło: Kino Świat

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Bercik022

Gdyby Cyberpunk dział się w Polsce, to tak by to wyglądało. Uwielbiam te gowniane Polskie koszmarki, które były chwalone w mediach, że urosły do rangi "naszych Polskich kultowych filmów"

Proszę czekać…