Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Chińczycy zamykają kina z powodu zabójczego koronawirusa 0

Jeśli śledzicie informacje ze świata to z pewnością zdajecie sobie sprawę co dzieje się w Chinach. Azjatycki kraj boryka się z koronawirusem, który zagraża zdrowiu i życiu ludzi. Niestety ta sytuacja odbije się również na świecie kina.

Jak podały zagraniczne media, Chińczycy zdecydowali się na zamknięcie kin w kraju owładniętym przez niebezpiecznego koronawirusa. Z pewnością nie jest to najlepsza sytuacja dla tamtejszych kin, ponieważ Chiński Nowy Rok jest komercyjnym punktem kulminacyjnym roku, jeśli chodzi o branżę kinową. Już teraz mówi się, że straty mogą sięgnąć nawet miliarda dolarów. Przed weekendem wytwórnie wydały na marketing niemalże 150 mln dolarów, a przedsprzedaż biletów szła naprawę świetnie.

Sieci kin, które zdecydowały się na zamknięcie kin, po tym, jak producenci i dystrybutorzy kilku najważniejszych premier zdecydowali się wycofać swoje filmy to Wanda, Dadi, Lumiere Pavilions, Emperor, Bona i CGV. Warto jednak odnotować, że na ten moment sprawa nie dotyczy całego kraju. Do 2019 roku w Chinach powstało 11 000 kompleksów kinowych, w których znajduje się 70 000 ekranów.

Niestety decyzja nie mogła być inna, ponieważ są to decyzje związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby, która jak się okazuje może przenosić się z człowieka na człowieka. Chińskie władze objęły obostrzeniami 13 miast, w których łącznie żyje 37 mln ludzi. W Pekinie zamknięto między innymi Muzeum Narodowe, a w Szanghaju Disneyland. Oficjalnie mówi się o 830 zakażonych, 25 zgonach oraz 8000 obserwowanych.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…