Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Bambi pójdzie drogą Simby - powstanie remake kultowej animacji 0

Walt Disney po wielkim sukcesie przygód Simby zamierza kontynuować realizowanie remake’ów kultowych animacji. Kolejnym celem włodarzy Domy Myszki Miki jest odświeżenie klasyka z 1942 roku, który opowiada o losach małego jelonka o imieniu Bambi.

Wytwórnia Walta Disneya poczyniła już pierwsze kroki mające pozwolić na realizację współczesnej wersji filmu Bambi. Geneva Robertson-Dworet (pracowała przy takich produkcjach jak Kapitan Marvel i Tomb Raider) oraz Lindsey Beer (ona z kolei ma na swoim koncie takie tytuły jak Sierra Burgess jest przegrywem oraz Chaos Walking) zostały zatrudnione przez studio jako scenarzystki. Panie mają napisać scenariusz remake’u live-action.

Oryginalny film z 1942 roku opowiadał o małym jelonku noszącym imie Bambi, który próbuje nauczyć się życia w lesie. Jego najlepszymi kumplami są królik Tuptuś oraz skunks Kwiatek. Bambi wiedzie radosne życie, aż pewnego dnia musi zmierzyć się z obliczem bólu serca po utracie rodzica.

Bambi to film animowany, który otrzymał trzy nominacje do Oscara. Produkcja miała szansę zdobyć statuetki Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej w takich kategoriach, jak "Najlepsza piosenka", "Najlepsza muzyka w dramacie lub komedii" oraz "Najlepszy dźwięk".

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…