Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Katey Sagal gwiazdą serialu inspirowanego życiem Erin Brockovich 0

Katey Sagal podpisała kontrakt na występ w serialu zatytułowanym "Rebel", który będzie inspirowany życiem znanej aktywistki Erin Brockovich. Serial powstanie dla stacji ABC.

Katey Sagal, czyli gwiazda takich seriali, jak Synowie anarchii oraz Świat według Bundych jest w ostatnich miesiącach jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek przez stację ABC. Jakiś czas temu włodarze zamówili odcinek pilotowy serialu komediowego zatytułowanego "Nana" (wystąpiła też między innymi w kilku odcinkach Grand Hotel). Niestety produkcja się nie przyjęła i z niej zrezygnowano.

Nie zrezygnowano jednak z samej Katey Sagal, z którą postanowiono być nadal w kontakcie. Podobno ABC dało jej do sprawdzenia wszystkie najciekawsze scenariusze i aktorka zdecydowała, że wybór pada na "Rebel". Stacja zleciła realizację odcinka pilotowego. Twórczynią serialu jest Krista Vernoff, czyli osoba mająca na swoim koncie takie tytuły, jak Chirurdzy i Jednostka 19. Scenariusz napisze wraz ze swoim mężem Alexandre Schmittem.

Główną bohaterką serii będzie wzorowana na Erin Brockovich – Annie "Rebel" Bello. Kobieta zajmuje się udzielaniem porad prawnych pomimo braku odpowiedniego wykształcenia. Mimo wszystko wierzy w siebie i chce doprowadzić wszystkie sprawy do szczęśliwego finału.

Co ciekawe producentką serialu będzie sama Erin Brockovich, która w 2000 roku była bohaterką filmu Stevena Soderbergha, który otrzymał kilka nominacji do Oscarów. W rolę główną wcieliła się wówczas Julia Roberts, która zresztą zdobyła złotego rycerzyka.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…