Disney zdradza swoje plany 0

Disney i Pixar przedstawiają grafik filmów do roku 2012.

Walt Disney Studios przedstawił listę najnowszych 10 filmów animowanych, które mają ukazać się do 2012 roku. Plany, które zrealizują Walt Disney i Pixar Animation Studios zapowiadają się ambitnie, a oferta jest zróżnicowana pod względem zarówno treści jak i techniki wykonania obrazu.

Kadr z filmu Toy-story 2Kadr z filmu Toy-story 2

Do wszystkich przedsięwzięć Disneya i Pixara zaangażowani zostali najlepsi twórcy filmowi, a głosu bohaterom użyczą takie gwiazdy jak: John Travolta i Miley Cyrus (Bolt), Reese Witherspoon, Billy Connolly i Emma Thompson (The Bear and the Bow), Anika Noni Rose i John Goodman (Książę i żaba). Bohaterowie Toy Story 3 będą mówili tymi samymi głosami co w poprzednich częściach, czyli usłyszymy między innymi Toma Hanksa, Tima Allena i innych.

Harmonogram nowych animowanych filmów długometrażowych zawiera 6 filmów ze studia Pixar Animation Studios, 4 z Walt Disney Animation Studios. I 4 pierwsze tytuły z serii, która ukaże się tylko na DVD. Począwszy od Bolta, którego premiera będzie miała miejsce pod koniec roku, wszystkie animowane filmy fabularne Disneya i Pixara będą produkowane techniką Disney Digital 3-D™. Dodatkowo, pojawią wersje 3-D znanych już wcześniej Toy Story i Toy Story 2. Na ekranach pojawią się odpowiednio w 2009 i 2010 roku.

W roku 2008 ukażą się:

27 czerwca – WALL-E (Pixar), napisany i wyreżyserowany przez zdobywcę Oskara Andrew Stantona (Gdzie jest nemo)

26 listopada – Bolt (Disney) wyreżyserowany przez utalentowanych Chrisa Williamsa i Byrona Howarda.

28 października – Disney DVD i Blu-ray wypuszczą Tinker Bell, pierwszy film z serii o świecie wróżek.

Rok 2009 to:

Potwory i SpółkaPotwory i Spółka

Lato – pierwszy długometrażowy film 3-D Pixara – „Up”, reżyserowany przez Pete’a Doctera (Potwory i S-ka.) we współpracy z Bobem Petersonem.

Na Boże Narodzenie – tradycyjnie animowana bajka „Ksiażę i żaba” słynnych weteranów Disenya – Johna Muskera i Rona Clementsa („Mała Syrenka”, „Alladyn”, „Herkules”).

Na DVD ukaże się „Tinker Bell North of Never Land” (tytuł roboczy) (Disney DVD and Blu-ray).

Rok 2010:

Lato przyniesie długo oczekiwany powrót Buzza i Wood’ego czyli „Toy Story 3” w wersji Disney Digital™ 3D. Reżyserem jest Lee Unkrich („Gdzie jest Nemo”, „Potwory i S-ka)

Na Boże Narodzenie Disney sprezentuje nam klasyczną bajkę „Roszpunka” w debiutanckiej reżyserii legendy animacji Glena Keane, któremu partneruje Dean Wellins.

Na DVD ukaże się również „Tinker Bell A Midsummer Storm” (tytuł roboczy).

Rok 2011:

Lato umili nam „newt” (Pixar), w którym jako reżyser zadebiutuje zdobywca Oskara w kategorii dźwięk – Gary Rydstorm.

Na Boże Narodzenie obejrzymy „The Bear and the Bow” (Pixar) w reżyserii Brendy Chapman (Książę Egiptu).

A na DVD ukaże się „Tinker Bell A Winter Story” (tytuł roboczy) (Disney DVD and Blu-ray).

W roku 2012 poznamy nowych przyjaciół Zygzaka McQueen’a w reżyserowanym przez Brada Lewisa (producenta „Ratatuj”) „Auta 2”. Na Boże Narodzenie Walt Disney Animation Studios sprezentuje nam „Króla Elfów”, adaptację historii Philipa K. Dicka w reżyserii Aarona Blaise i Roberta Walkera (Mój Brat Niedźwiedź).

Jak widać, przez najbliższe 4 lata nie zabraknie nam bodźców wzrokowych i słuchowych w stylu klasycznym i nowoczesnym. Półki w pokojach naszych dzieci zapełnią kolejne bajki na DVD i kolorowe książki o ukochanych disneyowskich bohaterach. Ale przede wszystkim, przygotujmy się na rodzinne wyjścia do kina, przynajmniej 2 razy w roku. Składając ukłon akcji Cała Polska czyta dzieciom zadbajmy, by nasze pociechy najpierw poznały bajkę czytaną naszym ciepłym głosem.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…