Zakończyła się druga edycja Efdebów! 0

Znamy już zywcięzców w poszczególnych kategoriach i mamy jedną dogrywkę!

Bohater roku: Kapitan Jack SparrowBohater roku: Kapitan Jack Sparrow

Pierwszy raz w krótkiej historii naszych nagród filmowych mamy dogrywkę. Dwa filmy znalazły identyczną liczbę sojuszników i konieczne stało się dodatkowe głosowanie. Oczywiście osoby, które podejmą się rozstrzygnięcia, który film najbardziej zasłużył na miano najlepszego filmu zagranicznego mogą liczyć na nagrody niespodzianki. Ponieważ wiele osób i tak ominęło wstęp, żeby zobaczyć, kto wygrał, więc nie traćmy czasu i szybko przechodzimy do konkretów:

Bohaterem roku był… : Kapitan Jack Sparrow ( Piraci z Karaibów: Na krańcu świata )

Najlepszy film zagraniczny: American Gangster , To nie jest kraj dla starych ludzi – dogrywka!

Najlepszy serial: Skazany na śmierć

Najlepszy ambitniak: To nie jest kraj dla starych ludzi

Najlepszy wyciskacz łez: Motyl i skafander

Najlepszy film dla poszukiwaczy przygód i szybkiej akcji: Piraci z Karaibów: Na krańcu świata

Najlepszy ubaw: Państwo Młodzi: Chuck i Larry

Najlepsza opowieść z dreszczykiem: 1408

Najlepszy film miłośników powrotu do przyszłości: Transformers

Najlepszy film magii i miecza: Piraci z Karaibów: Na krańcu świata

Najlepsza animacja: Ratatuj

Najlepszy film polski: Katyń

Jutro podamy listę osób, które otrzymają nagrody za uczestnictwo w drugiej edycji Efdebów oraz szczegółowe wyniki naszej zabawy!

>> Dogrywka <<

Pierwszy raz w historii Efdebów mamy dogrywkę w jednej kategorii. Ponieważ redakcja nie chciała podejmować samodzielnie decyzji mamy więc dogrywkę! Na najlepszy film zagraniczny możesz głosować tutaj. Na osoby biorące udział w konkursie czekają nagrody niespodzianki! Głosowanie trwa do jutra ( 14 kwietnia) godz. 23.59. Wyniki podamy we wtorek! W dogrywce udział biorą dwa filmy, które krótko opisujemy poniżej:

American Gangster . Historia opowiada o Franku Lucasie (Denzel Washington) – narkotykowym królu z Harlemu, który w latach 70-tych przemycał heroinę z południowo-wschodniej Azji w bagażach żołnierzy walczących w Wietnamie. Detektyw Richie Roberts (Russell Crowe) prowadzi śledztwo w tej sprawie. Frank Lucas i przejął stawkę w grze. Lucas zaczyna budować własne imperium po nagłej śmierci szefa.

To nie jest kraj dla starych ludzi . Pewien myśliwy znajduje niedaleko granicy z Meksykiem paczkę heroiny, dwa miliony dolarów i wielu zabitych. Zabiera ze sobą pieniądze. Oczywiście obie strony nieudanego interesu chcą odzyskać stracone pieniądze i narkotyki, a także zabić wszystkich świadków. W ten sposób Moss wraz z całą rodziną musi ukrywać się. Nasłany na niego morderca nie ma łatwego zadania… Obraz ten otrzymał 4 Oscary w tym roku, m.in. za reżyserię i w kategorii najlepszy film.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Asia

Głos powinno się oddać na film, który jest najlepszy nie patrząc na wcześniejsze wygrane.

Trophy

A najlepszy serial to oczywiście "Skazany" :-/

mehow

Chyba lepiej, zeby w dogrywce wygral American Gangster. Moze nie jest to lepszy film, ale No Country for Old Men ma juz statuetke w ambitniaku.

Proszę czekać…