Magda Piekorz i Senność na Śląsku 0

W Katowicach ruszyły zdjęcia do filmu na
podstawie scenariusza Wojciecha Kuczoka.

Senność to jest opowieść o ludziach w letargu, którzy w pewnym momencie uświadamiają sobie, że podjęli w życiu błędne decyzje. Róża jest aktorką, która nie może pracować, ponieważ choruje na narkolepsję. Adam po otrzymaniu dyplomu lekarza, nie chce wracać na wieś i postanawia zostać z dala od rodziny w mieście. Robert jest pisarzem, który osiągnął kiedyś sukces, ale czuje że się wypalił. Zbieg okoliczności powoduje, że ich drogi przecinają się i życie stwarza im szansę, by mogli oswobodzić się z emocjonalnego uśpienia.

Magdalena Piekorz na planie filmu PręgiMagdalena Piekorz na planie filmu Pręgi

Magda Piekorz (nagrodzona za swój debiut Pręgi w 2004 roku, m.in. Złotymi Lwami w Gdyni):

„Senność opowiada o ludziach takich jak my. Wierzę, że wiele osób, niezależnie od sytuacji w jakiej się znajduje ma szansę ułożyć swoje życie. Czasami potrzebny jest impuls, by przebudzić się i wyjść ze ślepego zaułka. „Senność ma tajemniczy klimat i optymistyczne przesłanie.

Zdjęcia do filmu na Śląsku rozpoczęły się 8 kwietnia w Katowicach. W połowie miesiąca ekipa przenosi się w Beskidy. Premiera filmu planowana jest na jesień 2008 roku, podczas 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Producentem, podobnie jak w przypadku „Pręg, jest Studio Filmowe „TOR. „Senność współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Senność
Reżyseria: Magda Piekorz, Scenariusz: Wojciech Kuczok, Zdjęcia: Marcin Koszałka, Muzyka: Adrian Konarski, Scenografia: Katarzyna Sobańska, Kostiumy: Dorota Roqueplo

W głównych rolach: Małgorzata Kożuchowska (Róża), Michał Żebrowski (Mąż), Rafał Maćkowiak (Adam), Bartosz Obuchowicz (Ładny), Krzysztof Zawadzki (Robert), Joanna Pierzak (Żona)

W pozostałych rolach: Dorota Pomykała (Matka), Andrzej Grabowski (Ojciec), Anna Tomaszewska (Teściowa), Marian Dziędziel (Teść), Krzysztof Kolberger (Psychiatra), Anna Guzik (Żona Sąsiada), Weronika Rosati (Praktykantka)

Producent: Krzysztof Zanussi, Studio Filmowe TOR.
Koprodukcja: Włodzimierz Niderhaus, WFDiF.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…