Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

''Mulan'' Disneya nie dla dzieci. Podano kategorię wiekową. 0

Nowe widowisko live-action powstałe na podstawie klasycznej animacji otrzymało kategorię wiekową PG-13. Mulan, bo o tym remake’u mowa jest pierwszą aktorską produkcją z bajkową postacią Walta Disneya z tą kategorią.

fot. materiały prasowe

Przyznanie filmowi tejże kategorii oznacza, iż zawiera on nieco drastyczniejsze sceny, niż te przeważnie występujące w bajkach. Nowa Mulan ma być epicką opowieścią o wojnie, a w trakcie niej przemocy nigdy nie brakuje. Nie uświadczymy także innych kluczowych elementów znanych nam z animacji. Zamiast piosenek śpiewanych przez bohaterów w filmie usłyszymy tylko i wyłącznie muzykę instrumentalną, nie zobaczymy również zabawnego smoka Mushu.

Przypomnijmy, że ostatnim filmem Disneya, który otrzymał tą samą kategorię wiekową co Mulan była piąta część z cyklu Piraci z Karaibów zatytułowana Zemsta Salazara, która zadebiutowała w 2017 roku.

Mulan to epicka przygoda nieustraszonej młodej kobiety, która udaje mężczyznę, aby walczyć z Północnymi Najeźdźcami atakującymi Chiny. Kiedy cesarz wydaje dekret, że jeden członek każdej rodziny musi służyć w Armii Cesarskiej, wkracza na miejsce swojego chorego ojca jako Hua Jun, stając się jednym z największych wojowników Chin w historii.

Za reżyserię remake’a odpowiada Niki Caro. W tytułową postać wciela się Yifei Liu. Oprócz niej w obsadzie aktorskiej znajdują się także Donnie Yen, Jason Scott Lee, Yoson An, Li Gong i Jet Li.

Premiera filmu Mulan już 27 marca br.

Źrodło: comingsoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…