Sekcja 9 znów rusza do akcji

DreamWork Pictures stworzy wersję 3-D słynnej mangi Ghost in the shell.

!http://gfx1.fdb.pl/uqz6ds(Motoko i Batou – kadr z filmu )!

DreamWorks Pictures zakupiło prawa do japońskiej mangi Ghost in the Shell i planuje zaadaptować ten futurystyczny, policyjny thriller na pełnometrażowy film akcji w formacie 3-D.

Manga Ghost in the Shell, autorstwa Masamune Shirow, pierwszy raz wydana została w 1989 roku. Od tego czasu doczekała się dwóch dodatkowych edycji, trzech filmów animowanych, animowanego serialu telewizyjnego oraz gry komputerowej.

Pierwszy film pełnometrażowy Ghost in the Shell (Duch w pancerzu) powstał w 1995 roku. Jego reżyserem był Mamoru Oshii, a muzykę napisał Kenji Kawai, używając charakterystycznie brzmiących perkusjonaliów i żeńskiego chóru, co stworzyło, wraz z nowatorskimi technikami komputerowymi, niesamowity klimat filmu.

Głównym wątkiem w filmie jest pościg za cybernetycznym kryminalistą, Władcą Marionetek, który popełniając wiele przestępstw dąży do przejęcia kontroli nad umysłem człowieka. Główną bohaterką jest Motoko Kusangi, cyborg z ludzkim mózgiem, dowódca tajnej organizacji Sekcja 9, która specjalizuje się w zwalczaniu przestępczości wykorzystującej nowoczesne technologie.

W 2004 roku w USA Dreamworks stworzył drugi film animowany, kontynuację filmu z 1995 roku – Ghost in the Shell 2: Innocence (Duch w pancerzu 2: Niewinność). Prace nad filmem trwały 9 lat. Obraz, jako jeden z nielicznych filmów animowanych, pojawił się na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Akcja filmu stanowiła kontynuację poprzedniej wersji, a opowiada o śledztwie w sprawie serii morderstw popełnionych przez androidy płci żeńskiej. Głównymi bohaterami tej części są Bateau i Togusa, partnerzy Motoko z Sekcji 9.

Film, który ma powstać, opowiadać będzie o kolejnych wyczynach członków oddziału japońskiego wydziału bezpieczeństwa publicznego, specjalizującego się w zwalczaniu przestępstw z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Scenariusz napisze Jamie Moss, produkcją zajmą się Avi Arad, Ari Arad oraz Steven Paul ze studia Seaside Entertainment.