Sekcja 9 znów rusza do akcji 0

DreamWork Pictures stworzy wersję 3-D słynnej mangi Ghost in the shell.

!http://gfx1.fdb.pl/uqz6ds(Motoko i Batou – kadr z filmu )!

DreamWorks Pictures zakupiło prawa do japońskiej mangi Ghost in the Shell i planuje zaadaptować ten futurystyczny, policyjny thriller na pełnometrażowy film akcji w formacie 3-D.

Manga Ghost in the Shell, autorstwa Masamune Shirow, pierwszy raz wydana została w 1989 roku. Od tego czasu doczekała się dwóch dodatkowych edycji, trzech filmów animowanych, animowanego serialu telewizyjnego oraz gry komputerowej.

Pierwszy film pełnometrażowy Ghost in the Shell (Duch w pancerzu) powstał w 1995 roku. Jego reżyserem był Mamoru Oshii, a muzykę napisał Kenji Kawai, używając charakterystycznie brzmiących perkusjonaliów i żeńskiego chóru, co stworzyło, wraz z nowatorskimi technikami komputerowymi, niesamowity klimat filmu.

Głównym wątkiem w filmie jest pościg za cybernetycznym kryminalistą, Władcą Marionetek, który popełniając wiele przestępstw dąży do przejęcia kontroli nad umysłem człowieka. Główną bohaterką jest Motoko Kusangi, cyborg z ludzkim mózgiem, dowódca tajnej organizacji Sekcja 9, która specjalizuje się w zwalczaniu przestępczości wykorzystującej nowoczesne technologie.

W 2004 roku w USA Dreamworks stworzył drugi film animowany, kontynuację filmu z 1995 roku – Ghost in the Shell 2: Innocence (Duch w pancerzu 2: Niewinność). Prace nad filmem trwały 9 lat. Obraz, jako jeden z nielicznych filmów animowanych, pojawił się na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Akcja filmu stanowiła kontynuację poprzedniej wersji, a opowiada o śledztwie w sprawie serii morderstw popełnionych przez androidy płci żeńskiej. Głównymi bohaterami tej części są Bateau i Togusa, partnerzy Motoko z Sekcji 9.

Film, który ma powstać, opowiadać będzie o kolejnych wyczynach członków oddziału japońskiego wydziału bezpieczeństwa publicznego, specjalizującego się w zwalczaniu przestępstw z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Scenariusz napisze Jamie Moss, produkcją zajmą się Avi Arad, Ari Arad oraz Steven Paul ze studia Seaside Entertainment.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…