Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Donald Trump niezadowolony z Oscarów dla "Parasite" i Pitta - prezydent USA krytykuje Akademię 0

Tegoroczne Oscary były historyczne. Po raz pierwszy film nieanglojęzyczny otrzymał złotą statuetkę w najważniejszej kategorii. Taki stan rzeczy nie przypadł do gustu prezydentowi Stanów Zjednoczonych.

fot. Shealah Craighead / wikipedia

Wczoraj w Colorado Springs Donald Trump uczestniczył w wiecu wyborczym. Aktualny prezydent Stanów Zjednoczonych skomentował ostatnie wybory Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej, która zdecydowała się nagrodzić Parasite – produkcję z Korei Południowej – najlepszym filmem roku.

Jak złe w tym roku były Oscary, oglądaliście? Zwycięzcą jest film z Korei Południowej. O co do diabła w tym wszystkim chodzi? Mamy dosyć problemów handlowych z Koreą Południową, a oni dają im Oscara dla najlepszego filmu? Myślałem, że jest to najlepszy film zagraniczny, zagraniczny, a nie najlepszy film. Czy to się zdarzyło wcześniej?

stwierdził Trump

Kontra w stronę prezydenta nadeszła ze strony dystrybutora filmu Parasite. NEON na swoim Twitterze napisał, że Trump nie potrafi czytać.

A to nie koniec gorzkich słów, jakie w trakcie wiecu powiedział prezydent. Dostało się też Bradowi Pittowi, który odebrał statuetkę dla najlepszego aktora drugoplanowego i przy okazji w trakcie swojego oscarowego przemówienia wbił szpileczkę obozowi Trumpa.

Nigdy nie byłem jego wielkim fanem. Pitt wstał i trochę się powymądrzał. To zwykły mądrala, mały mądrala.

powiedział prezydent

A Wy co sądzicie o opinii Donalda Trumpa? Czy zgadzacie się z jego słowami?

Źrodło: CNN

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

john6

wystarczy, że wieczorem napisze nową ustawę o zmianie wybierających w Oscarach i już może spokojnie za rok być pewnym kto nie wygra, a nawet domyślać się, kto wygra ;)

ana481516

Największym mądralą jest ten cały Trump.

dragoon1984

Pomyliły mu się Koree….

Tanairo

Najwidoczniej według pana prezydenta najlepszym filmem może być tylko film niezagraniczny, a najlepszymi aktorami najlepiej niech zostają niezagraniczni aktorzy. W końcu to amerykańskie nagrody.

Animek84 Tanairo

@Tanairo Trochę tak mało logiczne nagrodzić film zagraniczny w kategorii głównej, która powinna dostać film jednak amerykański. Za rok pewnie wygra coś meksykańskiego, chyba że nakręci to netflix.

i_darek1x

Pustak i tyle ;)

Proszę czekać…