Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

''Saint Maud'' z nowym, przerażającym zwiastunem 0

W sieci zadebiutował drugi z kolei zwiastun nadchodzącego horroru psychologicznego o religijnym podtekście. Saint Maud, bo taki tytuł nosi film ukazywany był już na kilku różnych festiwalach i wszędzie zbierał pozytywne opinie.

Za reżyserię i scenariusz odpowiada Rose Glass. W obsadzie aktorskiej znajdują się Morfydd Clark, Jennifer Ehle, Lily Knight, Lily Frazer, Turlough Convery, Rosie Sansom, Marcus Hutton, Carl Prekopp i Noa Bodner.

Poniżej wspomniany zwiastun.

Saint Maud to mrożąca krew w żyłach oryginalna wizja wiary, szaleństwa i próby zbawienia w upadłym świecie. Główną bohaterką jest Maud – nowa i bardzo pobożna pielęgniarka pracująca w hospicjum. Zaczyna mieć ona obsesję na punkcie uratowania duszy swojej umierającej pacjentki będącej swego czasu ekscentryczną tancerką. Jednak kiedy w ruch wchodzą złowrogie, tajemne siły i grzeszna przeszłość pacjentki nic nie dzieje się tak jak powinno i powołanie głównej bohaterki szybko może się zakończyć.

Za produkcję i dystrybucję horroru odpowiada firma A24. Jak na razie nie znana jest polska data premiery filmu. W USA zadebiutować ma on 3 kwietnia, a na ekrany w Wielkiej Brytanii wejdzie 1 maja.

Źrodło: slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…