Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Nie żyje znakomity polski aktor Paweł Królikowski 3

Niestety mamy smutne informacje dla wszystkich fanów kina w Polsce. W wieku 58 lat zmarł świetny aktor filmowy, telewizyjny oraz teatralny – Paweł Królikowski.

fot. Robert Pałka / Kino Świat

O śmierci Pawła Królikowskiego poinformowała rodzina. Aktor zmarł dzisiaj rano. Jego odejście zostało potwierdzone również przez Ewę Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich.

Aktor od jakiegoś czasu borykał się z poważną chorobą. Kilka lat temu przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu.

W jego aktorskim CV można znaleźć kilka charakterystycznych ról. Fani seriali z pewnością kojarzą go przede wszystkim z roli Kusego w popularnym serialu Telewizji Polskiej, Ranczo. Jeśli chodzi o jego telewizyjne podboje to na pewno należy wymienić takie tytuły, jak Pitbull, Kryminalni czy Na dobre i na złe.

Ostatnimi filmami, w których mogliśmy zobaczyć Pawła Królikowskiego były Sługi wojny oraz 1800 gramów.

Kilka dni temu Królikowski złożył rezygnację z z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich, którą pełnił od kwietnia 2018 roku.

Źrodło: TVP

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Sweet_Foxy

Szkoda, bardzo współczuję jego bliskim. Mam nadzieję, że w tej sytuacji nie będą na siłę wznawiać „Rancza”, bo bez głównego bohatera to już nie to.

ar23s

Szkoda człowieka. :( Na każdego przyjdzie kiedyś czas.

Elizabeth_Linton

Długo pozostawał w cieniu żony i brata, zaistniał chyba dopiero za sprawą serialu "Ranczo". Jakiś czas temu pisano, że czuje się lepiej.

Proszę czekać…