filmoznawczyni 🎬

Scott Z. Burns szykuje serialowy musical "National Anthem" 0

Scott Z. Burns, scenarzysta Contagion – Epidemia strachu, który z oczywistych przyczyn obecnie cieszy się jeszcze większą popularnością, przygotowuje serial. Projekt nosi tytuł National Anthem i będzie połączeniem komediodramatu z musicalową formą. Z pewnością będzie to coś dużo lżejszego od swojego poprzednika!

National Anthem to tragicznie zabawna historia pewnej średnio zamożnej rodziny ze Środkowego Zachodu, która stacza się po amerykańskiej drabinie społecznej.

Projekt powstaje dla stacji AMC. Oprócz Scotta Z. Burnsa, który oprócz funkcji scenarzysty będzie również producentem wykonawczym, zaangażowani są w niego: producent serii Breaking Bad, Mark Johnson, autor muzyki do Szalonego serca, T Bone Burnett oraz frontman zespołu The Hold Steady, Craig Finn.

Hymn narodowy to dramat rodzinny z głębokimi przemyśleniami na temat kruchości naszego kraju, naszego świata i naszej planety. Plus… to musical! W genialnej głowie Scotta powstał niezwykle oryginalny, intensywny, zabawny i poruszający pomysł. Bardzo cieszymy się ze współpracy ze Scottem, który napisał tę wyjątkową historię, i jesteśmy zachwyceni kontynuacją naszej twórczej współpracy z Markiem, z którym mieliśmy szczęście współpracować już przy niektórych, najbardziej cenionych w ciągu ostatniej dekady serialach.

powiedziała w oświadczeniu prezes AMC Studios i AMC Networks Entertainment Group, Sarah Barnett

Biorąc pod uwagę obecne globalne przeszkody, które mają dramatyczny wpływ na realizację filmowo-telewizyjną, nie jest jasne, kiedy rozpoczną się pracę nad serialem.

Źrodło: thehollywoodreporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…