Dystrybucja cyfrowa z rekordowymi liczbami - znamy TOP 10 filmów 0

Obecna sytuacja zmusza wszystkich do pozostawania w domu, zamknięte są m.in. kina, a jedynym dostęp do filmów to obejrzenie kopii na nośnikach lub wersja cyfrowa. Oczywiście ta druga opcja cieszy się wielką popularności, o czym świadczą najnowsze wyniki jakie osiągnął serwis FandangoNOW. Ostatni weekend był ich najlepszym w historii.

Erik Davis, który zarządza firmą, pochwalił się wynikami na twitterze. Według jego danych serwis osiągnął najlepszy weekend w swojej dotychczasowej historii, zakupu oraz wypożyczenia filmu. Takie wynik spowodowane są m.in. tym, że wiele hitowych produkcji trafiła ostatnio bardzo szybko na VOD, co zapewne również nakręciło ruch oraz zyski.

Niestety nie ujawniono konkretnych danych dotyczących zarobków serwisu, dlatego trudno jest wnioskować, czy to wpłynie na decyzje dystrybutorów o publikacji swoich najnowszych filmów w cyfrowej wersji. Poniżej przestawiamy zestawienie 10 najczęściej oglądanych filmów. Znajdują się na niej takie produkcje jak Niewidzialny człowiek, Naprzód, Emma i Polowanie, które zdążył zadebiutować w kinach, jednak ich dystrybucja została przerwana przez wirusa, dlatego producenci zdecydowali się przenieść je do serwisów VOD.

  1. Niewidzialny człowiek – wypożyczenie 19,99$
  2. Naprzód – wykupienie 19,99$
  3. Jumanji: Następny poziom – wykupienie 19,99$, wypożyczenie 7,99$
  4. Polowanie – wypożyczenie 19,99$
  5. Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – wykupienie 24,99$
  6. Emma – wypożyczenie 19,99$
  7. 1917 – wykupienie 19,99$, wypożyczenie 5,99$
  8. Tajni i fajni – wykupienie 19,99$, wypożyczenie 5,99$
  9. Na noże – wykupienie $19,99, wypożyczenie 5,99$
  10. Tylko sprawiedliwość – wykupienie 19,99$, wypożyczenie 5,99$

Źrodło: cbr.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…