Zwiastun serialu "Kierunek: Noc" adaptacji powieści polskiego pisarza 0

Nowy serial zatytułowany Kierunek: Noc, będzie pierwszą belgijską produkcją oryginalną Netflixa. Seria zainspirowana została polską powieścią "Starość aksolotla" autorstwa Jacka Dukaja. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej zapowiedzi.

Akcję serialu KIERUNEK: NOC rozpoczyna nagłe niewyjaśnione zdarzenie: promienie słońca zaczynają zabijać wszystko, co pojawi się na ich drodze. Pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli obierają kierunek na zachód, aby pozostać w bezpiecznych objęciach nocy. Teraz ich wszystkich łączy jedno: pragnienie przetrwania za wszelką cenę. Jednak konflikty na pokładzie mogą okazać się równie zabójcze, co promienie słoneczne.

Serial zadebiutuje na platformie Netflix na całym świecie w 2020 roku. Jednak nie podano jeszcze dokładnej daty. Wiadomo także, że składać się będzie z 6 epizodów.

W produkcję zaangażowani zostali Tomasz Bagiński i wspomniany wcześniej autor książki Jacek Dukaj. W skład obsady wchodzą m.in.: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus. Twórcą i scenarzystą jest Jason George, który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego.

Źrodło: netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…