Węże 2020 rozdane! "Futro z misia" najlepsze 1

Popkulturalna Akademia Wszystkiego już po raz dziewiąty przyznała Węże – nagrody dla najgorszych filmów roku. Najwięcej wyróżnień i tytuł najgorszego filmu roku otrzymało Futro z misia w reżyserii Kacpra Anuszewskiego i Michała Milowicza, które triumfowało w aż 4 kategoriach.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW

Węże przyznane zostały po raz dziewiąty, a werdykt zaprezentowano w postaci okolicznościowego internetowego filmiku w którym poszczególne kategorie przedstawili zaproszeni goście: Katarzyna Pakosińska, Wojciech Mann, Krzysztof Materna, Abelard Giza, Tomasz Karolak, Robert Górski, Piotr Bukartyk, Rafał Rutkowski i Alessandro Leone oraz członkowie PAWia: Anna Tatarska, Rafał Pawłowski i Kamil Śmiałkowski.

Dodajmy także, że 2 Węże otrzymał film Diablo. Wyścig o wszystko. Wśród wyróżnionych aktorów znaleźli się m.in. Małgorzata Foremniak, Mikołaj Roznerski (drugi rok z rzędu) i Cezary Pazura.

Węże przyznano w 12 kategoriach. Główny zwycięzca tegorocznej edycji Węży otrzymał nagrody za najgorszy film roku, najgorszą reżyserię, najgorszą rolę żeńską, najgorszy duet na ekranie. Po cztery nagrody przypadają więc Michałowi Milowiczowi (Wielki Wąż, reżyseria, scenariusz i najgorszy duet (wspólnie z Przemysławem Sadowskim) i Kacprowi Anuszewskiemu (Wielki Wąż, reżyseria, scenariusz i plakat do innego filmu który Anuszewski wyprodukował i wyreżyserował w zeszłym roku pt. Serce do walki).

Akademia Węży doceniła także filmy: Diablo. Wyścig o wszystko za występ poniżej talentu Cezarego Pazury i rolę Mikołaja Roznerskiego (który zwyciężył w tej kategorii po raz drugi z rzędu – poprzednio za Pech to nie grzech); Politykę za najbardziej żenującą scenę; Jak poślubić milionera za najgorszą rolę żeńską – Małgorzata Foremniak, Misz Masz czyli Kogel Mogel 3 w nowej kategorii „najgorszy sequel, prequel lub remake; Serce do walki za najgorszy plakat, Legiony za najgorszy teledysk okołofilmowy (piosenkę w wykonaniu Mateusza Ziółka i Tabb przeniósł na ekran Alan Kępski) oraz Impostor za najgorszy przekład tytułu filmu zagranicznego i dostosowanie go do potrzeb sprzedaży i promocji w Polsce.

LISTA LAUREATÓW WĘŻY 2020

WIELKI WĄŻ – NAJGORSZY FILM ROKU
Futro z misia (reż. Kacper Anuszewski, Michał Milowicz; prod. Anna Siergiej, Michał Milowicz) – za cudowną wycieczkę w filmową przeszłość, gdy żarty były przaśne, a fabuły obciachowe.

NAJGORSZA REŻYSERIA
Kacper Anuszewski, Michał Milowicz – Futro z misia

NAJGORSZY SCENARIUSZ
Paweł Bilski, Olaf Lubaszenko, Michał Milowicz, Kacper Anuszewski – Futro z misia

NAJGORSZY SEQUEL, PREQUEL LUB REMAKE
Misz Masz czyli Kogel Mogel 3 (reż. Kordian Piwowarski; prod. Tadeusz Lampka, Ilona Łepkowska)

NAJGORSZA ROLA MĘSKA
Mikołaj Roznerski – Diablo. Wyścig o wszystko

NAJGORSZA ROLA ŻEŃSKA
Małgorzata Foremniak – Jak poślubić milionera?

WYSTĘP PONIŻEJ TALENTU
Cezary Pazura – Diablo. Wyścig o wszystko

NAJGORSZY DUET NA EKRANIE
Michał Milowicz i Przemysław Sadowski – Futro z misia

NAJBARDZIEJ ŻENUJĄCA SCENA
goły tyłek Daniela Olbrychskiego – Polityka

NAJGORSZY TELEDYSK OKOŁOFILMOWY
Mateusz Ziółko i Tabb Legiony – Legiony (reżyser Alan Kępski)

NAJGORSZY PRZEKŁAD TYTUŁU ZAGRANICZNEGO
Impostor – org. The Hole in the Ground

NAJGORSZY PLAKAT
Serce do walki (prod. Kacper Anuszewski; dystr. Kino Świat)

Serce do walki

Źrodło: wężę

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…