Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Papież opętany przez demona w serialu twórcy "[Rec]" 0

Watykan stanie się miejscem brutalnej działalności demona. Wszystko za sprawą nowego projektu Paco Plazy – czołowego twórcy hiszpańskiego kina grozy. Reżyser i scenarzysta przygotowuje obecnie serial na podstawie serii komiksów "Roman Ritual".

Od czasów Egzorcysty z 1973 roku Szatan i jemu podobne demony przejmowały już kontrolę nad niezliczoną ilością osób na dużym i małym ekranie. Powstały nawet horrory o opętaniach w serwisach streamingowych (Godzina oczyszczenia) oraz siłach nieczystych, zamieszkałych w ciałach denatów (Diabeł: Inkarnacja). Ale co stałoby się, gdyby Zły przejął kontrolę nad Głową Kościoła?

Watykan. Papież zostaje opętany przez demona.

Ojciec Salvador Trinidad wyrusza do Stolicy Apostolskiej, aby wyzwolić Głowę Kościoła spod władzy złego. Na miejscu okazuje się, że sytuacja jest dużo poważniejsza, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Giną kolejne osoby z Kurii, demon nie chce opuścić ciała papieża, kardynałowie z kolei powołują konklawe, mające na celu wyłonienie nowego następcy tronu Piotrowego. Rozpoczyna się krwawy wyścig o władzę. Trinidad stopniowo poznaje przy tym mroczne sekrety Watykanu.

Serial powstanie na bazie serii komiksów "Roman Ritual", której twórcami są rysownik Jaime Martinez i scenarzysta El Torres. Tytuł odnosi się do nazwy jednej z ksiąg obrzędowych Kościoła Rzymskokatolickiego. W niej właśnie opisano m.in. obrzędy chrztu, sakramentu małżeństwa oraz egzorcyzmy.

Roman Ritual – twórcy serialu na bazie komiksów.

Za kamerą serialu stanie czołowy twórca hiszpańskiego kina grozy. Paco Plaza odpowiada za powstanie franczyzy [Rec] i filmu Verónica. W nadchodzącym serialu zajmie funkcję reżyser, scenarzysty i showrunnera. Plaza opowiedział o komiksach "Roman Ritual":

W dzisiejszych czasach nieczęsto można natknąć się na wariację klasycznych gatunkowych motywów, które byłyby tak efektowne i świeże, a zarazem wciąż przerażały widzów. El Torres sprostał temu zadaniu, igrając ze znajomością ogólnie obowiązującej konwencji. Mistrzowsko prowadzi nas z punktu naszych przyzwyczajeń do miejsca, jakiego nie bylibyśmy sobie w stanie wyobrazić.

Razem z Plazą stanowisko showrunnera objął również producent Enrique López Lavigne.

Obsada i premiera serialu nie zostały ujawnione.

Źrodło: variety.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…