Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Co robimy w ukryciu? Łódzka Filmówka kręci dokument o COVID-19. Współtwórcą może być każdy! 0

Państwowa Łódzka Szkoła Filmowa, Teatralna i Telewizyjna zapowiedziała oryginalny projekt, związany z panującą obecnie pandemią. Powstanie dokument o koronawirusie oraz wynikającej z niego kwarantanny. Współtwórcą filmu może być każdy.

Niemalże z dnia na dzień miliony osób na całym świecie zostały objęte przymusową albo dobrowolną kwarantanną. Nie mogą wybrać się do pracy. Nie są w stanie zaplanować swoich wakacji. Uczestniczą w lekcjach i akademickich zajęciach przy pomocy nowych mediów. Taka sytuacja sprawia, że zmienia się nasz światopogląd oraz sposób funkcjonowania w otaczającej rzeczywistości. Pewne kwestie ulegają przewartościowaniu. Zmienia się podejście do rodziny i przyjaciół.

Koronawirusa jest momentem historycznym dla współczesnej cywilizacji. Dlatego studenci z łódzkiej Filmówki postanowili nakręcić film dokumentalny, będący zarazem kroniką kwarantanny w Polsce.

COVID-19: co robimy w ukryciu?

Niektórzy ludzie cieszą się z przymusowego przebywania w murach własnego mieszkania. Mogą w końcu nadrobić seriale, filmy oraz książki, na które normalnie nie mieliby czasu. Inni odkrywają nowe talenty albo nieznane pasje. Wszystko, aby nie oszaleć, siedząc ciągle w czterech ścianach.

Studenci łódzkiej Szkoły Filmowej postanowili zrealizować film dokumentalny, poświęcony każdemu z aspektów funkcjonowania w trakcie pandemii. Interesuje ich co robimy, ale też co myślimy w ukryciu.

#Pandemiafilmowa – powstaje dokument o Polakach w kwartannie.

W opisie pod filmem możemy przeczytać:

Drodzy, rozpoczęliśmy ogólnopolską akcję #pandemiafilmowa. Jesteśmy grupą studentów Szkoły Filmowej w Łodzi i rozpoczynamy nowy projekt dokumentalny portretujący Polaków w czasie pandemii. Mamy prośbę o podsyłanie krótkich filmów. Mogą one portretować jedną prostą sytuację, mieć formę wpisu do pamiętnika, czy też reportażu ukazującego najbliższe otoczenie. Chcemy zapisać w filmie ten trudny dla wszystkich czas. Stworzyć swoistą kapsułę czasu. Zdokumentować tą trudną dla wszystkich sytuację. Filmy nagrywamy POZIOMO. Patronat nad całością projektu sprawuje Szkoła Filmowa w Łodzi. Opiekunami artystycznymi są Jacek Bławut i Mirosław Dembiński.

Filmy należy wysyłać na adres: koronawiruspolacy@gmail.com. Większe pliki można wysyłać za pośrednictwem serwisu wetransfer.com.

Źrodło: youtube.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…