Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

FOTO: George R.R. Martin w pilotażowym odcinku "Gry o tron" 0

2011 rok. Stacja HBO przedstawia światu pierwszy odcinek serialu Gra o tron. Widzowie zakochują się w średniowiecznym, surowym klimacie nowego cyklu fantasy. W przeciągu kilku lat produkcja urasta do rangi telewizyjnego fenomenu. Mało kto wie jednak, że w pierwszym odcinku serialu mógł wystąpić sam George R.R. Martin.

Odcinek pilotażowy Gry o tron posiadał dwie wersje. Kto wie, w jaki sposób potoczyłyby się losy serialu, gdyby światło dzienne ujrzała pierwsza z nich. Epizod został nawet nakręcony. HBO uznało go za zbyt słaby i nigdy nie opublikowało dla masowej publiczności. Scenariusz drugiego odcinka pozornie uległ tylko drobnym, kosmetycznym zmianom, jednak w ogólnym rozrachunku zmieniły one wiele wątków ważnych postaci.

Na przykład: w początkowym zamyśle twórcy próbowali spotęgować seksapil Daenerys. Kobieta miała nalegać na seks i dominować nad swoim partnerem – dodatkowo cieszyła się, gdy mąż potrafił wypowiedzieć w trakcie stosunku wyłącznie słowo „nie”. Catelyn Stark nie radziła sobie natomiast z obsesją władzy.

W pierwszym wariancie odcinka pilotażowego pojawił się również człowiek, bez którego nie byłoby Gry o tron – autor literackiego pierwowzoru serialu, sam George R.R. Martin.

George R.R. Martin w pierwszym sezonie Gry o tron.

Pisarz wystąpił w scenie ślubu Daenerys Tangarian z Khalem Drago. Niedawno wypłynęło jego zdjęcie zza kulis serialu. Najwyraźniej nie tylko scenariusz, ale również stroje nie stały na wysokim poziomie w pierwszym wariancie odcinka pilotażowego:

George R.R. Martin

Warto również dodać, że w tej wersji serialu w postać Daenerys nie wcielała się Emilia Clarke tylko Tamzin Merchant.

George R.R. Martin nigdy później nie zagrał już w Grze o tron.

Miał jednak ku temu sposobność. Twórcy nagradzanego serialu HBO zaproponowali mu cameo w finałowym sezonie. Pisarz odmówił, ponieważ nie chciało mu się podróżować do Belfastu, dodatkowo był zajęty pracą nad kolejną powieścią z cyklu "Pieśni lodu i ognia". Przypomnę, że miłośnicy twórczości autora od kilku lat czekają na obiecane przez niego "Wichry zimy".

Powstaje spin-off serialu Gra o tron.

Produkcja będzie kroniką upadku Złotej Ery Bohaterów. Poznamy prawdziwą genezę Białych Wędrowców. Twórcy ujawnią też sekrety Wschodu i legendarnych Starków. Główną rolę zagra Naomi Watts. Aktorka wcieli się w charyzmatyczną bywalczynią salonów. Jej postać skrywa również pewien mroczny sekret…

Gra o tron – zwiastun:

Gra o tron jest dostępna na platformie HBO GO.

Źrodło: winteriscoming.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…