Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

IFC Films wyda film ''Tesla'' z Ethanem Hawke'm w roli głównej 0

Wytwórnia IFC Films nabyła prawa do dramatu Tesla z Ethanem Hawke'm w roli głównej. Produkcja ta miała swoją premierę w styczniu tego roku na Sundance Film Festival, na którym reżyser i scenarzysta produkcji Michael Almereyda otrzymał nagrodę Alfreda P. Sloana za najlepszy pełnometrażowy film.

Film Tesla jest biografią słynnego inżyniera i wynalazcy Nikoli Tesla. Był on pionierem w dziedzinie wykorzystania fal radiowych i elektryczności. Pracował nad prądem przemiennym, ciągle konkurując z Thomasem Edisonem uznającym tylko prąd stały. W biografii nie zabrakło także wątku miłosnego, jakim jest jego związek z córką biznesmana J.P. Morgana – Anne, która była także jego współpracownicą.

W obsadzie aktorskiej oprócz wspomnianego wyżej Hawke znajdują się także Kyle MacLachlan jako Thomas Edison, Eve Hewson jako Anne Morgan, Jim Gaffigan jako George Westinghouse, Donnie Keshawarz jako J.P. Morgan, Hannah Gross jako Mina Edison, Rebecca Dayan, Josh Hamilton i Lucy Walters.

Praca z Ethanem zawsze jest powodem do świętowania dla IFC Films. Cieszymy się także, że możemy współpracować z Michaelem Almereydą i resztą tej niesamowitej obsady, aby tego lata dostarczyć ten wyjątkowy i niezwykły film amerykańskiej widowni.

powiedziała Arianna Bocco z IFC Films

Kinowa premiera filmu Tesla w USA zaplanowana jest na 7 sierpnia br.

Źrodło: variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…